روحانی: نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد از ۳۶۰ هزار میلیارد بودجه در اختیار دولت نیست

poulحسن روحانی رئیس جمهوری امروز در جلسه با روسای کمیسیون های تخصصی مجلس سخن گفت.

مهمترین بخش‌های سخنان روحانی در جلسه با برخی نمایندگان مجلس به این شرح است:

- دولت برای حل مشکلات سپرده گذاران 11 هزار میلیارد تومان پرداخت

- نقد و اعتراض مردم فرصت است نه تهدید؛ ملت خود پاسخ قانون شکنان و آشوبگران را می دهند

- اقتصاد ما بهتر از متوسط دنیاست، مشکلات را با همراهی مردم حل می کنیم

- مشکلی بزرگتر از بیکاری نداریم

- اقتصاد ما جراحی بزرگ می خواهد، همه باید کنار هم باشیم

- سی ماه مذاکره خط به خط برای برجام، برای این بود که به آمریکا اعتماد نداشتیم

- فضا برای نقد و اعتراض قانونمند، باید بازتر شود

- برخی گفتند مشکلات را به داخل ایران می کشانیم؛ ملت و مسئولان پاسخ آنها را می دهند

- نزدیک به 200 هزار میلیارد از 360 هزار میلیارد تومان بودجه عملا در اختیار دولت نیست

-ممکن است یکسری مشکلاتی باشد، ما که نمی‌گوییم همه مشکلات حل شده است. اینکه بعضی‌ها می‌گویند ما نگوییم کشور ما گل و بلبل است، بله درست است. گل و بلبل نیست، مشکل داریم

-بارندگی پاییز امسال نسبت به پاییز متوسط 10 سال گذشته، 55 درصد کاهش یافته است. اینکه دست ما نیست. باید دعا کنیم رحمت خداوند بر ما نازل شود. در مورد زلزله هم از شمال تا جنوب ایران می لرزد، اینها که دست ما نیست‌، خداوند باید کمک کند، البته ما باید خودمان را در برابر زلزله آماده کنیم.

-ملت ایران با صلابت، به خوبی از این مشکلات عبور خواهد کرد. ملت ما یک اقلیت و گروه کوچک را که بیایند کاری انجام دهند، شعار خلاف قانون و خواست مردم بدهند و به مقدسات و ارزش‌های انقلاب توهین کرده و تخریب اموال عمومی بکنند ، به خوبی جمع می‌کند. ملت بزرگ ما هم از چنین حوادثی زیاد دیده و هم به راحتی از اینها عبور کرده است، اینها که چیزی نیست.

-اغفال‌شده‌هایی هم در جمع معترضین هستند که خواست به حق دارند، حالا مشکل دارند. موسسات غیرمجاز و تعاونی‌ها که ربطی به این دولت نداشته و حتی مجوز بانک مرکزی را هم نداشتند، اینها مجوزهایشان مجوزهای تعاونی برای دهه 80 و قدیمی است، اشکالات و مشکلاتی داشتند، دولت برای اینکه این مسایل را حل کند، تاکنون 11 هزار میلیارد تومان، پول گذاشته، این بار سنگینی بر دوش دولت است.یک قاضی‌ در یکی از شهرها اشتباهی کرده و این گرفتاری برای ما درست کرده که ربطی به دولت ندارد.

-یک عده‌ای در این وسط آمدند دارند با تحریک دیگران سوء استفاده می‌کنند. آن هم معلوم است که برای چیست؟ نمی‌خواهم وارد بحث در این‌باره بشوم که ریشه این حوادث که ایجاد شد، از کجا شروع شد و چه بود؟