اسرائیل دهها پایگاه سپاه پاسداران را در سوریه بمباران کرد

bombaran USA 02022017

رادیو فرانسه: ارتش اسرائیل دهها هدف نظامی سپاه پاسداران را در خاک سوریه هدف حمله قرار داد. سرهنگ جاناتان کُنریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل، با تأئید این خبر افزود که عملیات نظامی دیشب پاسخی به راکت پراکنی های سپاه قدس علیه مواضع اسرائیل در بلندی های جولان بوده است. اسرائیل تصریح کرده است که حملات راکتی سپاه قدس قربانی به بار نیاورده و شماری از راکت ها پرتاب شده توسط دفاع ضدهوایی اسرائیل نابود شده اند.

ارتش اسرائیل تصریح کرده است که در حملات دیشب اش محل پرتاب راکت ها، تأسیسات اطلاعاتی، لجستیکی و انبار مهمات سپاه قدس را هدف قرار داده است. حملات دیشب اسرائیل که مهمترین عملیات نظامی این کشور در سال های گذشته بوده در عین حال مهمترین حملۀ ارتش اسرائیل به اهداف نظامی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

سنعا، خبرگزاری رسمی رژیم سوریه با تأئید حملات دیشب افزود که ارتش اسرائیل شماری پایگاه نظامی، انبار مهمات و رادارهای نظامی را آماج قرار داده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از متحدان رژیم دمشق گزارش داد که ارتش اسرائیل یک لشگر نیروی هوایی در نزدیکی شهر دمیر – در پنجاه کیلومتری شمال-شرق دمشق – و تیپ ۳٨ در حومۀ شهر درعا را هدف حمله قرار داده است.

در این حال، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است که اسرائیل پایگاه های حزب الله لبنان در جنوب-غرب حمص و یک پایگاه نظامی مشترک سپاه قدس، حزب الله لبنان و تیپ ۴ ارتش سوریه را هدف حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل هشدار داده که به اهداف نظامی ایران در خاک سوریه حمله می کند و هرگونه واکنش یا مداخلۀ رژیم دمشق را شدیداً سرکوب خواهد کرد. ارتش اسرائیل همچنین گفته است که در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه دهم مه، نیروهای سپاه قدس حدود بیست راکت و موشک به سوی ارتش اسرائیل در بلندی های جولان پرتاب کرد. اسرائیل هشدار داده است که هر گونه اقدام نظامی ایران را علیه خود در خاک سوریه شدیداً سرکوب می کند.