وقاحت صادق لاریجانی :زندانی سیاسی نداریم و انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست!

zendaniane siasi
انقلاب اسلامی در هجرت : همه ایرانیان آگاه از وضعیت زندانیان سیاسی و دستگیریهای فله ای و بدون وجاهت قانونی در ایران اطلاع دارند و اکثر آنها را با ذکر نام می شناسند اما مسئولان وقیح نظام ولایت فقیه در این باره زبانشان از دروغ باز نمیایستد

علی اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها : زنداین سیاسی ندرایم
احمد خاتمی :  در ایران آزادی براندازی  وجود ندارد
احمدی نژاد: ايران زندانی سياسی ندارد
و....
اکنون نیز صادیق لاریجانی "رئیس " دستگاه ظلم و جور نظام ولایت فقیه همان که به حرام‌خواری از سود ۶۳ حساب بانکی متهم است،اظهار کرده است :زندانی سیاسی نداریم و انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست!
جالب است که مسئولین همه نظامهای دیکتاتوری یکسان دروغ میگویند:
السیسی:‌ در مصر زندانی سیاسی نداریم!

در خبر بعدی مجموعه وضعیت حقوق بشری بسیاری از ایرانیان در بند را که بخش اعظم انها زند انی سیاسی هستند را خوانندگان محترم خواهند خواند.
بگزارش فرارو:
 عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران ۱۰ بهمن ماه در توضیح جزئیات عفو گسترده مجرمان که از سوی رئیس قوه قضائیه مطرح شده است، گفته بود: هر سال به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عفوهای مناسبتی اعلام می‌شود، اما امسال به خاطر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، رئیس قوه قضائیه پیشنهاد عفو گسترده‌تر را داد

زندانی سیاسی نداریم و انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست/ ایران شروط تحقیرآمیز اروپا را نخواهد پذیرفت

فرارو- آیت‌الله آملی لاریجانی با انتقاد از کسانی که موضوع عفو گسترده محکومان در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب را به سمت سیاسی شدن سوق می‌دهند گفت: برخی برای به حاشیه بردن این اقدام بزرگ، سخن از آزادی زندانیان سیاسی و منتقدان به میان می‌آورند، در حالیکه ما اساسا محکومی تحت عنوان «زندانی سیاسی» نداریم و کسی هم در جمهوری اسلامی به خاطر انتقاد تحت پیگرد قرار نمی‌گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س)، شیعیان را مدیون الطاف ائمه اطهار (ع) دانست و تصریح کرد: همه موجودات و خلایق، مدیون وساطت اهل بیت (ع) در خلق، فیض و رزق هستند، اما شیعیان به طور خاص مدیون الطاف ائمه اطهارند و باید قدردان نعمت وجود نورانی پیامبر (ص)، ائمه هدی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) باشند.

    اگر کسی احساس قرابت و حضور کند، شیرین‌ترین و لذتبخش‌ترین تجربه معنوی را داشته است؛ چنانکه در برخی مناجات‌ها نیز از محضر حق تعالی می‌خواهیم هر لذتی غیر از انس با خود را از ما دور کند، زیرا آنچه باقی می‌ماند، انس و نزدیکی به حق تعالی است.
    خداوند در این آیات عظیم المعنی می‌فرماید «کَلَّا اِذا دُکَّتِ الْاَرْضُ دَکًّا دَکًّا، وَ جاءَ رَبُّکَ وَ الْمَلَکُ صَفًّا صَفًّا، وَ جِی‌ءَ یَوْمَئِذٍ بِجَهَنَّمَ یَوْمَئِذٍ یَتَذَکَّرُ الْاِنْسانُ وَ اَنَّی لَهُ الذِّکْری، یَقُولُ یا لَیْتَنِی قَدَّمْتُ لِحَیاتِی». انسان در آن روز می‌گوید ای کاش برای زندگی امروز یعنی جهان آخرت، چیزی از پیش فرستاده بودم.
    روزی در سیر وجودی خود به نقطه‌ای می‌رسیم که تنها می‌مانیم. حتی بدن ما هم تمام می‌شود و آنگاه در محضر حق تعالی تنها هستیم «و یاتینا فرداً». امروز که امکان فراهم آوردن زاد و توشه داریم باید نهایت استفاده را ببریم و تنها راه آن نیز انس با حق تعالی است و ائمه اطهارعلیهم السلام از طریق این انس و وصول اند. گاهی انسان در زندگی روزمره خود گم می‌شود، اما نباید فراموش کنیم که به سرعت به سمت عوالم باطن در حرکتیم و زمانی به خود می‌آییم که «جاءَتْ سَکرَهُ الْمَوْتِ بِالْحَقِّ ذلِک ما کنْتَ مِنْهُ تَحِیدُ». در آن لحظه، تنها نجات دهنده ما انس با حق است، زیرا فقط حق تعالی است که در همه جا متجلی است.
    اگر در فرصتی که امروز داریم، بر رذائل اخلاقی خود فائق نیاییم، قطعا طبق وعده الهی برای خود دوزخ را آماده کرده ایم و بالعکس اگر در جهت ارتقای فضایل خود حرکت کنیم، می‌توانیم به آنچه در پیش رویمان قرار دارد امیدوار باشیم و هیچ فضیلتی هم بالاتر از انس حق تعالی نیست.
    حضرت زهرا (س)، بنا به روایتی حدود ۹۰ روز پس از ارتحال پدر بزرگوارشان پیامبر اکرم (ص) در دفاع از حق ولایت به شهادت رسیدند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که شخصیتی مانند حضرت صدیقه طاهره (س) که وصف عبادات و مناجات آن حضرت بر کسی پوشیده نیست و همچنین سایر اهل بیت (ع) هیچ نیازی به ریاست و حکومت دنیوی نداشتند و از باب حبّ دنیا و ریاست، به دنبال حکومت نبودند بلکه در اعمال حق ولایت به وظیفه الهی عمل می‌کردند و در واقع نگران شیعیان بودند. بر همین مبنا امروز باید به واسطه حق عظیمی که آن بزرگواران بر گردن همه شیعیان و غیرشیعیان دارند، به تکریم جایگاه والای آنان بپردازیم و این قبیل ایام نیز بهترین فرصت برای بزرگداشت مقام شامخ اهل بیت (ع) است.
    در بخشی از روایتی از کتاب امالی شیخ که در باب احوالات حضرت زهرا (س) در روز قیامت است می‌خوانیم «فیاتی‌ها النداء من قبل اللّه عزّ و جلّ: یا فاطمه، لک عندی الرضا» یعنی زمانی که حضرت زهرا (س) وارد صف محشر می‌شوند، خداوند ندا می‌دهند‌ای فاطمه، برای تو نزد من رضایت است. این یعنی رضایت محض خدا به وجود نورانی حضرت فاطمه (س) تعلق می‌گیرد و رضا و غضب آن حضرت، رضا و غضب الهی است.
    امیرالمومنین (ع) که شجعان عرب به پایش می‌افتادند و حدود ۳۰ سال در مقابل جفای به ولایت خود و اجتهاد بیراهه برخی در برابر قول صریح پیامبر (ص) صبر پیشه کرد و بنا به تعبیر خودشان در خطبه شقشقیه، این روزگار را همچون خاری در چشم و استخوانی در گلو سپری کرد، در سوگ شهادت حضرت زهرا (س) خطاب به پیامبر (ص) می‌فرماید «قَلَّ یَا رَسُولَ اللَّهِ عَنْ صَفِیَّتِکَ صَبْرِی، وَ ضَعُفَ عَنْ سَیِّدَهِ النِّسَاءِ تَجَلُّدِی». در ادامه می‌فرمایند من نباید به شما خبر دهم این امت چه ظلمی در حق فاطمه (س) روا داشتند «وَ سَتُنَبِّئُکَ ابْنَتُکَ بِتَضَافُرِ اُمَّتِکَ عَلَی هَضْمِهَا».
    اهل بیت (ع) اینگونه بر مصائب صبر کردند و تمام توان خود را برای رساندن پیام ولایت و حقیقت تشیع به کار بستند؛ لذا ما باید قدردان این نعمت باشیم و حریم اهل بیت (ع) را گرامی بداریم. براین اساس شایسته است در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نیز که مادر امت به شمار می‌آیند، آنچه در توان داریم برای تکریم و اظهار خشوع و خضوع و توسل به آن حضرت و اهل بیت (ع) انجام دهیم.
    این انقلاب از بعد نظری یک راه جدید در زمانه ما و در میانه هجوم مکاتب و ایسم‌های مختلف بود.
    انقلاب اسلامی، پیوندی تمام عیار میان مردمسالاری و ارزش‌های انسانی و الهی بود. بها دادن به مردم در تعیین سرنوشت و انتخاب مسیر خود در پیوند با حاکمیت حقیقت و ارزش‌های الهی، پیوند مبارکی بود که در جمهوری اسلامی تجلی یافت و آنچه را مدرنیته نفی کرده بود، انقلاب اسلامی احیا کرد. این راه جدید، همچنان ظرفیت انجام بحث‌های دقیق علمی و فلسفی را دارد و امیدواریم هر چه بیشتر ابعاد این نظام الهی مورد واکاوی و تبیین قرار گیرد.
    انقلاب اسلامی در بعد عملی نیز موجب هویت بخشی به ملتی بود که سال‌ها از سوی استعمارگران، عقب نگه داشته شده بود، در آن زمان، ایمان مردم اجازه تجلی در ساحت اجتماعی و سیاسی نداشت، اما انقلاب اسلامی، موانع را کنار زد و به مردم، خودباوری، اتکا به نفس و ایستادگی در برابر طواغیت را آموخت.
    مردم در طول ۴۰ سال گذشته با وجود همه مصائب و تنگنا‌هایی که از سوی دشمنان تحمیل شده است، در برابر آنان که به ثروت، موقعیت و سرمایه‌های انسانی این کشور چشم طمع دوخته اند، ایستادگی کرده اند و افتخار انقلاب اسلامی این است که از ملتی عقب نگه داشته شده، انسان‌هایی آبدیده، قدرتمند و آگاه پرورش داده است.
    وجود برخی کاستی‌ها و فاصله‌ها از اهداف انقلاب نباید باعث شود که پیشرفت‌ها و جهات اقتدار کشور نادیده گرفته شود. دشمنان از همان روز‌های آغازین پیروزی انقلاب مدعی بودند که انقلاب اسلامی دوام نخواهد داشت. خباثت آن‌ها به حدی است که بعد از چهار دهه همان حرف‌ها را تکرار می‌کنند و در مسیر تحقق رویا‌های آشفته خود از هیچ تلاشی از جمله جنگ، تحریم، آتش افروزی و تهدید فروگذار نکرده اند.
    انقلاب اسلامی خدمات و حسنات بسیاری داشته و دارد که نادیده انگاشتن آن جفای بزرگی است. دشمن به ویژه آمریکا و اذناب آن، مدام کاستی‌ها را تبلیغ و برجسته می‌کنند. خصوصا در سال‌های اخیر با انواع ابزار‌های تبلیغاتی و جنگ روانی در صدد به آشوب کشیدن کشور بوده اند، اما در بحبوحه همه این فشار‌ها و دشمنی‌ها می‌بینید که جمهوری اسلامی و فرزندان شایسته آن چگونه در عرصه‌های گوناگون علمی، فناوری، فرهنگی، دفاعی و سایر زمینه‌ها درخشیده اند.
    آمریکا و اذناب آن در مقابله با این حجم از نبوغ و ابتکار فرزندان ایران، مدام در حال تزریق یاس و ناامیدی هستند و متاسفانه عده‌ای هم در داخل، همان مسیر دشمن را طی می‌کنند.
    ما منکر برخی بی عدالتی‌ها و کاستی‌ها نیستیم، اما در کنار این کاستیها، باید خدماتی را هم که ارائه شده ببینیم. متاسفانه عده‌ای در داخل نیز خواسته یا ناخواسته، همسو با اهداف دشمنان اقدام به سیاه نمایی می‌کنند و این بزرگترین جفا به ملت بزرگ ایران است.
    اروپایی‌ها بعد از ۹ ماه تعلل و مذاکره، یک ساز و کار با ظرفیت محدود، آن هم نه برای تبادل پول بلکه برای تامین غذا و دارو ایجاد کرده اند. کشور‌هایی که در مقابل رذالت آمریکا در خروج از برجام، مدعی پایبندی به این توافق بودند، اقداماتشان محدود به «اینستکس» شده و حسب گزارش‌ها دو شرط عجیب نیز گذاشته اند؛ یکی اینکه ایران به FATF بپیوندد و دیگری آنکه در زمینه موشکی وارد مذاکره شود. لازم است این کشور‌ها بدانند که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه این شروط تحقیرآمیز را نخواهد پذیرفت و به بهای باز شدن یک آبراهه کوچک نظیر اینستکس، تن به هر خواسته‌ای نخواهیم داد.
    مگر جمهوری اسلامی برای تامین غذا و داروی خودح ناتوان است؟ اصلا مگر دارو غذا تحریم بوده است که حالا این ساز و کار مالی را به عنوان یک امتیاز القا کنند؟
    همگی باید بر همان طریق ایستادگی مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری حرکت کنیم، رهبر معظم انقلاب در همان بحث برجام هم فرمودند که به طرف مقابل اعتماد ندارند، منتها بر اثر برخی اصرار‌ها و برای جلوگیری از این شبهه که رهبر انقلاب مانع از پیشرفت مذاکرات هستند، اصل آن مذاکرات را با شروطی پذیرفتند. امروز هم اروپا همان مسیر آمریکا را طی می‌کند و ما هم مانند همیشه باید استقامت کنیم.
    امروز، روز ابراز وحدت و انسجام است و باید اقتدار نظام را به جهانیان نشان دهیم. خوشبختانه همواره در طول سال‌های پس از انقلاب، مردم از مسئولان جلوتر بوده اند و با تهدید و عملیات روانی، عقب نشینی نکرده اند. امروز جمهوری اسلامی یک نظام مقتدر است و کشور ما کشوری ثروتمند و غنی است.
    عده‌ای گفته اند بهتر است این عفو شامل زندانیان سیاسی هم بشود. این در حالی است که ما محکومی با عنوان «زندانی سیاسی» نداریم. اگر کسی اقدامی علیه امنیت مرتکب شده است، عنوان مجرمانه مستقلی دارد که باید به آن رسیدگی شود. جرم سیاسی نیز در قانون تعریف شده و رسیدگی به آن هم ساز و کار‌های قانونی خود را دارد، اما در حال حاضر چنین محکومانی نداریم.
    متاسفانه برخی از افرادی که حتی در دستگاه‌های اجرایی هم سمت دارند، گفته اند این عفو شامل منتقدان هم بشود. گویی القاء می‌کنند کسانی به خاطر نقد صرف، در زندانند. این چه دروغ بزرگی است؟ مگر امروز کسی که نقدی داشته به خاطر انتقادش در زندان است؟ دستگاه قضایی هیچگاه به صرف نقد، کسی را تحت تعقیب قرار نداده است. این اظهارات ناشی از عدم توجه برخی به این نکته است که افترا و توهین با نقد تفاوت دارد و این تفاوت را نیز قانونگذار قائل شده است. به صراحت می‌گوییم که نقد به هیچ عنوان در جمهوری اسلامی جرم نیست.
     متاسفانه عده‌ای این عفو شیرین را که تخمین زده می‌شود شامل قریب به ۵۰ هزار نفر بشود، با برخی اظهارات بی مورد و حواشی نامربوط تلخ می‌کنند و یک اقدام انسانی، قضایی و حقوقی را که مربوط به جرم و محکومیت مجرمان است، سیاسی جلوه می‌دهند. اصل این پیشنهاد از سر رافت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و هر تفسیر دیگری در این زمینه بیهوده و خطاست.

انقلاب اسلامی در هجرت :عکس از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی متعلق به قبل است