خانواده بازداشت‌شدگانِ روز جهانی کارگر، مقابل دادسرای اوین تجمع کردند

Zendane Evin

«جمعی از خانواده‌های افراد بازداشت شده در روز جهانی کارگر روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت مقابل دادسرای اوین تجمع اعتراضی برپا کردند.»
 
براساس ویدئوهای منتشر شده از سوی منابع کارگری، این تجمع در سکوت برگزار شده معترضان که بیشتر افراد خانواده بازداشت شدگان هستند، خواستار رسیدگی به وضعیت این افراد شدند.
 
پیشتر گزارش هایی از بلاتکلیفی بازدشت شدگان روز جهانی کارگر منتشر شده بود. بطوریکه ۲۱ نفر از این بازداشت شدگان،‌کماکان در زندانهای اوین، قرچک و تهران بزرگ (فشافویه) در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
 
تجمعات روز جهانی کارگر در ایران به خشونت کشیده شد و دهها نفر در این تجمعات از بازدشت شدند. پس از این بازداشتها، صفحه فارسی توئیتر وزارت خارجه ایالات متحده در پیامی از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر انتقاد کرد.
 
وزارت خارجه آمریکا گفته است که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.
 
پیشتر سازمان عفو بین الملل در روز جهانی کارگر با انتشار یک بیانیه از مقامهای جمهوری اسلامی خواست کارگران و فعالان مدنی که در اعتصاب‌ها و سایر اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شدند را فورا آزاد کند.
منبع خبر: رادیو صدای آمریکا