استقرار سامانه پدافند هوایی «هاگ» در اطراف قبر خمینی

khomeyni

ایسنا - فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران با اشاره به برگزاری سی‌امین سالگرد مردن خمینی  در روز سه شنبه، از استقرار سامانه پدافند هوایی هاگ در اطراف قبر خمینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا یزدی فرمانده قرارگاه شهید فهمیده با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی سی‌امین سالگرد  ارتحال امام راحل از بهمن سال ۹۷ خاطرنشان کرد: ۲۶ دستگاه اجرایی با عضویت در قرارگاه شهید فهمیده در برگزاری این مراسم مشارکت دارند.

وی تصریح کرد: به کسانی که ممکن است تصور کنند می تواند اخلالی در نظم و امنیت مراسم امسال داشته باشند توصیه می کنم که وقت خود را هدر ندهند؛ چراکه نیروهای امنیتی با اقتدار با هر موردی برخوردی جدی خواهند داشت.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران با اشاره به ماموریت قرارگاه پدافند هوایی در تامین امنیت هوایی مراسم ارتحال امام راحل خاطرنشان کرد: سامانه های پدافند هوایی و موشک‌های هاگ در اطراف حرم آماده برخورد با هرگونه تهدیداتی است(!). علت حضور قرارگاه پدافند هوایی و سیستم‌های جنگ الکترونیک، مبارزه با ریز پرنده ها به دلیل احتمالاتی بوده که پیش بینی شده است. تاکنون گزارشی از پرواز این نوع پرنده ها نداشتیم، اما با استقرار سامانه های پدافندی، علاوه‌ بر تامین امنیت، توانمندی و توانایی خود را در معرض نمایش خواهیم گذاشت.