دادستان شیراز نظر «کمیته حقیقت‌یاب سیل» را قبول ندارد

seyl shiraz
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در واکنش به انتشار گزارش کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز در مورد سیل فروردین این شهر اعلام کرد که نظر کارشناسی این کمیته «فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حیدر آسیابی ضمن تأکید بر این‌که انتشار نظر این کمیته هیچ‌گونه وجاهت قانونی ندارد افزود: «تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد.»
دادستان شیراز همچنین گفت: «با توجه به وصول نظریه هیئت کارشناسی، چهار تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هرکدام به میزان ۲۵درصد مقصر شناخته شده‌اند و نظریه هیئت کارشناسی در مرحله ابلاغ است.»

وی تأکید کرد که در نظریه هیئت کارشناسی که مرجع قضایی تعیین کرده، فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و به‌جز شهرداری نامی از نهاد یا نهادهای دیگر به عنوان مقصر به میان نیامده است.
واکنش دادستان عمومی و انقلاب شیراز به گزارش نهایی کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز است که دیروز، ۲۸ خرداد، در این شورا خوانده شد.

بنا بر این گزارش، علاوه‌بر شهرداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر از جمله استانداری، وزارت نیرو، اداره‌کل راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی، اداره‌کل منابع طبیعی، اداره‌کل هواشناسی و... نیز با سهم‌های متفاوت در وقوع سیل امسال شیراز مقصر شناخته‌اند.

منبع رادیو فردا