کشتار سگ‌ها با آمپول اسید از سوی عضو شورای شهر تهران تایید شد

KoshtareSagan 1
انقلاب اسلامی در هجرت: حیوانات همانند انسان دارای کراامت و حقوقی هستند. این حیوان ازاری بشدت محکوم است. فراموش نکنیم که  مردم هندوستان  با وجود فقر زیاد سگان را غذا داده و آزاری بدانها نمیرسانند.

 

از روز گذشته تصاویری مربوط به کشتار سگ‌ها با استفاده از تزریق اسید در فضای مجازی منتشر شد که در آن ادعا شده بود این سگ کشی در روزهای اخیر و در شهر تهران رخ داده است.

بلافاصله بعد از انتشار این تصاویر اسماعیل نعمت زاد شهردار شهرستان کهریزک به این تصاویر واکنش نشان داد و گفت: این خبر کذب است که بر علیه شهرداری منتشر شده و ما این کار را انجام نداده‌ایم.

نعمت زاده بیان کرد: در حال پیگیری برای پیدا کردن فردی هستیم که این تصاویر را منتشر کرده است و قطعا از طریق مراجع قانونی شکایت خواهیم کرد.

صبح امروز پیروز حناچی شهردار تهران در این خصوص به خبرنگاران گفت: تصاویر مربوط به سال ۹۶ است، اما ما برای کاهش حساسیت موضوع، پیمانکار جمع آوری سگ‌ها را از مسئولیت خلع کردیم.

حالا چند ساعت بیشتر از سخنان حناچی نگذشته که سید آرش حسینی میلانی عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران، توئیتی زد که حاکی از صحت ادعاهای مطرح شده در تصاویر سگ کشی است.

او در این توئیت نوشته است: خبر تزریق اسید و کشتار غیرانسانی سگ‌های خیابان‌گرد تهران متأسفانه صحت دارد و توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران صورت گرفته است. قطعا موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد و مقصران این فاجعه در مجموعه شهرداری و پیمانکاران آن، با برخورد جدی سازمانی و قضایی مواجه خواهند شد.

 

KoshtareSagan 2