پیش‌ بینی افزایش ۴.۶ برابری تولید گاز مایع (LNG) روسیه از از ۳۰ میلیون تن به ۱۴۰ میلیون تن

Gaz LNG وزارت انرژی روسیه پیش‌ بینی کرد: طی سال‌ های آینده ظرفیت تولید LNG این کشور از ۳۰ میلیون تن در شرایط کنونی به ۱۴۰ میلیون در سال افزایش خواهد یافت.
 
 به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌ الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، وزارت انرژی روسیه پیش‌ بینی کرد: ظرفیت تولید گاز LNG این کشور طی سال‌ های آینده به ۴.۶ برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت.
 
الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه، طی سخنانی در مجمع اقتصادی شرقی این کشور گفت: در صورتی که ما پتانسیل‌ های کنونی خود را فعال کنیم، می‌ توانیم ظرفیت تولید LNG را از حجم کنونی ۳۰ میلیون تن در سال به ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون تن در سال افزایش دهیم.
 
نواک تأکید کرد: افزایش تولید LNG به مسکو این امکان را می‌ دهد تا ۱۵ تا ۲۰ درصد بازار جهانی LNG را در دست گیرد. 
 
به گفته وی، وزارت انرژی روسیه به توسعه تولید LNG بعنوان یک گزینه سودآور در حوزه انرژی نگاه می‌ کند.
 
در حال حاضر ۲ شرکت گازپروم و نواتک تنها تولیدکنندگان LNG در روسیه محسوب می‌ شوند که بزودی قرار است با توجه به پروژه‌ های تولید LNG در شرق دور روسیه که امروز در مجمع اقتصادی شرقی این کشور اعلام شد ۲ شرکت روس‌ نفت و اگزون موبیل هم به جمع تولیدکنندگان LNG در روسیه اضافه خواهند شد.
 
امسال قرار است یک پروژه تولید LNG به ظرفیت ۶.۲ میلیون تن در شرق روسیه ساخته شود و با توجه به نزدیک بودن جغرافیایی این منطقه به ژاپن محصولات آن به این کشور صادر خواهد شد.