استرالیا نام دو تن از سه شهروندان بازداشت شده خود در ایران را اعلام کرد

bazdashtyha australiaeiاسترالیا نام دو تن از شهروندان خود را که در حال حاضر در ایران در بازداشت هستند اعلام کرده‌است. این دو «جولی کینگ» و «مارک فیرکین» نام دارند و به گفته رسانه‌های محلی در حال سفر در آسیا بودند.

وزارت امور خارجی و بازرگانی استرالیا در بیانیه‌ای که ۲۱ شهریور ماه منتشر کرده، نام این زوج اهل «پرت»، مرکز ایالت استرالیای غربی، را به نمایندگی از خانواده‌های آن‌ها اعلام کرده‌است.

در این بیانیه آمده است «خانواده‌های ما امیدوار هستند که مارک و جولی هرچه زودتر در سلامت و امنیت به خانه خود بازگردند. در مراحل فعلی ما اظهار نظر بیشتری برای ارائه‌کردن نداریم».

روز گذشته در پی انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های استرالیایی، دولت این کشور تایید کرد که دو شهروند زن و یک شهروند مرد طی ماه‌های اخیر در ایران بازداشت شده‌اند.

وزارت خارجه استرالیا در پاسخ به پرسش رادیوفردا نیز تایید کرده است که این سه استرالیایی در بازداشت به سر می‌برند.

بنا بر گزارش‌ها علاوه بر یک زن بازداشت‌شده دارای تابعیت استرالیایی-بریتانیایی، یک زوج گردشگر نیز بازداشت شده‌اند.

آن‌طور که از حساب‌های کاربری این دو تن در شبکه‌های اجتماعی بر می‌آید آن‌ها دو سال پیش راهی سفر دور دنیا شده‌اند. بخش‌های مختلفی از این سفر در شبکه‌های اجتماعی این دو منتشر شده‌است.

در سال‌های اخیر بسیاری از گردشگرانی که به سفرهای طولانی‌مدت می‌روند، گزارشی از سفر خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام با کاربران هم‌رسانی می‌کنند.

برای نمونه آخرین پست خانم کینگ در صفحه اینستاگرامش مربوط به قرقیزستان می‌شود و دو پست قبلی به پاکستان و هند.

صفحه مشترک این دو «The Way Overland» نام دارد که واپسین پست منتشرشده در آن عکس‌هایی از قرقیزستان است.

منبع: رادیو فردا