حوثی‌های یمن می‌گویند 'فاتح عملیات بزرگی' در نجران شده‌اند

husiha
حوثی‎های یمن اعلام کرده‌اند که در عملیات بزرگی در منطقه نجران در داخل خاک عربستان سعودی، سه تیپ ارتش سعودی را به محاصره خود درآورده و هزاران نفر را به اسارت گرفته و صدها کشته و زخمی نیز این عملیات داشته است.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌های یمن گفته این عملیات که نصر من الله نام گرفته، بزرگ‌ترین عملیاتی است که تا کنون علیه نیروهای سعودی انجام گرفته است.

عربستان هنوز وقوع چنین حمله‌ای را در نجران تایید نکرده است.

ارتش یمن (بخش تحت کنترل حوثی‌ها) در بیانیه ای که سرتیپ یحیی سریع سخنگوی این ارتش از تلویزیون قرائت کرد، از در هم کوبیدن کامل سه تیپ از ارتش سعودی خبر داد.

بنابر این بیانیه، صدها نفر از نفرات ارتش سعودی کشته و زخمی شده و "هزاران" نفرشان به اسارت درآمده‌اند که بیشترشان نیروهای "مزدور" از ملیت‌های مختلف و شمار زیادی هم سربازان و درجه‌داران و افسران سعودی خوانده شدند؛ تجهیزات و مهمات این سه لشگر نیز منهدم شده یا به غنیمت گرفته شده که از جمله این غنائم صدها خودرو زرهی است.

آن گونه که در این بیانیه آمده، این عملیات در چند ماه گذشته جریان داشته اما اوج آن در هفتاد و دو ساعت اخیر بوده و طی آن، چند صد کیلومتر خاک «آزاد» شده است. در این عملیات علاوه بر نیروهای نظامی و شبه نظامی یمنی، از پهپاد هم استفاده شده است

عربستان سعودی هنوز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

مهرداد فرهمند، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید در صورتی که ادعای حوثی‌ها به اثبات برسد، سرشکستگی بزرگی برای عربستان سعودی است.
منبع: بی بی سی


در این رابطه