تلاش یک گروه هکری از ایران برای رخنه در حساب‌ های ایمیل فعالان ایرانی و غیر ایرانی و ایمیل های افراد مرتبط با یک ستاد انتخاباتی در امریکا

hakerha بی بی سی: شرکت مایکروسافت با انتشار مطلبی گفته است یک گروه هکری از ایران فعالیت‌ های زیادی برای رخنه در حساب‌ های ایمیل متعدد داشته است.
 
مایکروسافت می‌ گوید این گروه حساب‌ های ایمیل افراد مرتبط با یک ستاد انتخاباتی در آمریکا، مقام‌ های سابق و کنونی آمریکایی، روزنامه‌ نگاران حوزه بین‌الملل و همچنین برخی ایرانیان شناخته‌ شدۀ خارج از ایران را هدف می‌ گرفته است.
 
این شرکت آمریکایی گفته این حملات "از نظر فنی پیچیده نبوده" اما با استفاده از "میزان قابل ملاحظه‌ ای اطلاعات شخصی" انجام شده است.
 
مایکروسافت این گروه را "فسفر" می‌ نامد و آن را با حکومت ایران مرتبط می‌داند. این گروه برای کارشناسان امنیت سایبری، بعنوان "بچه‌گربه دلربا" نیز شناخته می‌ شود.
 
بچه‌ گربه دلربا، گروهی است که پیشتر برای هک ایمیل محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و همچنین شماری از فعالان و روزنامه‌ نگاران ایرانی تلاش کرده است.
 
مایکروسافت گفته است گروه بچه‌ گربه دلربا، در یک دورۀ ۳۰ روزه در ماه‌ های اوت و سپتامبر (حدود شهریور) به ۲۷۰۰ مورد تلاش برای شناسایی حساب‌ های مشترکان مایکروسافت اقدام کرده و سپس به ۲۴۱ حساب حمله کرده است.
 
شرکت مایکروسافت گفته در نهایت هکرها موفق به رخنه به چهار حساب کاربری شده‌ اند، که هیچ یک از این چهار حساب به ستادهای انتخاباتی آمریکا، یا مقام‌ های سابق و کنونی آمریکایی، مرتبط نبوده است.
 
در مطلبی که مایکروسافت برای اعلام این حملات نوشته، آمده است که گروه بچه‌ دلربا از راه‌ هایی مانند بدست آوردن شماره تلفن یا حساب ایمیل دوم کاربران برای رخنه به حساب ایمیل اصلی آنها تلاش کرده‌ اند.
 
مایکروسافت می‌ گوید ماهیت حملات، حاکی از آن است که گروه هکری زمان و منابع انسانی زیادی را برای جمع‌ آوری اطلاعات و انجام حمله اختصاص داده است.
 
این شرکت گفته با انتشار این اطلاعات، می‌ خواهد به هوشیاری کاربران در قبال خطرهای احتمالی کمک کند.