یک نماینده مجلس: هواپیمای اوکراینی مشکوک بود، نظامیان خوب انجام وظیفه کردند

nowroozi hassan

با وجود این‌که شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران از بروز «خطای انسانی» در سرنگونی هواپیمای اوکراینی سخن گفته و از بازداشت چند نفر در این زمینه خبر داده‌اند، یک نماینده مجلس می‌گوید کسی بازداشت نشده و نیروهای نظامی وظیفه خود را به‌خوبی انجام دادند.

حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در گفت‌وگویی که در شماره یکشنبه ۱۷ فروردین روزنامه «همدلی» چاپ شد مدعی شده که «این هواپیما از کنترل برج مراقبت خارج شده بود و به نظر می‌رسد تحت کنترل آمریکا قرار گرفته بود».

او در ادامه ادعایش افزوده که «این هواپیما یک هفته قبل از آن در اسرائیل بوده و به نظر می‌رسد که دستکاری شده بود».

پیش از این چند تن از مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، از جمله رئیس‌جمهوری ایران و فرمانده هوافضای سپاه، از وقوع «خطای انسانی» در شلیک موشک به سوی هوایپمای مسافربری اوکراینی سخن گفته بودند و وزیر خارجه، معاون قوه قضائیه و سخنگوی این قوه نیز از بازداشت چند نفر در این پرونده خبر داده بودند.

دی‌ماه پارسال یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه امام تهران هدف شلیک دو موشک سپاه پاسداران قرار گرفت و تمامی سرنشینان آن (از جمله ۱۴۶ شهروند ایرانی) کشته شدند.

جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه در چند روز نخست درباره شلیک به این هواپیما پنهان‌کاری کرد، اکنون نیز از ارسال جعبه‌ سیاه هواپیما به خارج از کشور برای بررسی روی آن جلوگیری می‌کند.

منبع: رادیو فردا