فرانسه با توجه به توافق وین و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل با رفع تحریم تسلیحاتی ایران موافق است

vezaratkharejeh franceوزارت خارجه فرانسه در مورد رفع تحریم ‌های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر اعلام داشت: کشور فرانسه به صورت کامل به توافق وین و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پایبند است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب ‌سایت رسمی وزارت خارجه فرانسه، پاریس مواضع خود در رابطه با پایان تحریم فروش سلاح ‌های متعارف به ایران در سال ۲۰۲۰، که در توافق هسته‌‌ای (برجام) ذکر شده است را روشن ساخت.

وزارت خارجه فرانسه با بیان این پرسش که آیا فرانسه موافق تمدید این تحریم است؟ اعلام کرد: فرانسه به طور کامل متعهد به توافق وین و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

رفع تحریم و محدودیت تسلیحاتی سازمان ملل در ماه اکتبر (مهرماه) که با قطعنامه ۲۲۳۱ تعیین شده بود، می ‌تواند پیامدهای اساسی برای امنیت و ثبات منطقه‌‌ای داشته باشد.

 

در ادامه ذکر شده است: تحریم اتحادیه اروپا مطابق با شرایط توافقنامه وین پس از سال ۲۰۲۰ و تا اکتبر ۲۰۲۳، به‌همراه تحریم سازمان ملل در مورد فناوری‌ها و تجهیزات بالستیک، همچنان ادامه خواهد داشت.

فرانسه در نظر دارد، با شرکای یوروترویکا در توافق وین و شورای امنیت از نزدیک در این زمینه همکاری کند، همچنان به‌طور کامل متعهد به ایجاد شرایط برای کم شدن تنش در منطقه است.

منبع: اسپوتنیک