ترامپ از توقف فعالیت کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید در هفته های آینده خبر داد

trumpe pence coronaدونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، از توقف فعالیت کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید در هفته های آینده خبر داده است.

آقای ترامپ با قدردانی از عملکرد این کارگروه، تاکید کرد مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا به وسیله سازمان های مربوط پیگیری خواهد شد.

کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید به ریاست مایک پنس، معاون رییس جمهوری، هدایت اقدامات دولت در برابر همه گیری ویروس کرونا را برعهده دارد.

از جمله وظایف آن تبیین سیاست های فاصله گذاری اجتماعی و هماهنگی با موسسه های علمی و بهداشتی و فرمانداران ایالت های مختلف آمریکا است.

آقای ترامپ که برای بازدید از یک کارخانه تولید ماسک های بهداشتی به آریزونا سفر کرده بود، گفت:‌ "مایک پنس و کارگروه تحت هدایت او عملکرد خیلی خوبی داشتند ولی حالا درحال بررسی روش های دیگر هستیم."

به گفته آقای ترامپ این اقدام در حالی صورت می گیرد که‌ آمریکا وارد مرحله جدیدی در مبارزه با ویروس کرونا می شود.

به گفته آقای ترامپ تمرکز مرحله جدید بر ایمنی و بازگشایی کشور خواهد بود.

آقای ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا ماموریت دولت او در مبارزه با ویروس کرونا به پایان رسیده است، گفت: "خیر. ماموریت زمانی کامل می شود که همه گیری پایان یافته باشد."

پیش از سخنان آقای ترامپ، مایک پنس در سخنانی گفته بود که دولت آمریکا هفته آخر ماه مه (پنجم تا دوازدهم خرداد) را زمان مناسب برای توقف فعالیت های کارگروه مقابله با ویروس کرونا و انتقال مسوولیت های آن به سازمان ها و وزارت خانه های مسوول می داند.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است و تعداد قربانیان این همه گیری هم سه شنبه از رقم ۷۰ هزار نفر فراتر رفت.

این در حالی است که در حال حاضر روزانه ۲۰ هزار نفر به تعداد بیماران در آمریکا افزوده می شود. آمار مرگ از روز شنبه تاکنون حدود ۵ هزار نفر افزایش یافته است.

منبع: بی بی سی


در این رابطه