قرنطینه حدود ۳۰۰۰ نفر از کارکنان شرکت گردشگری "تی‌یوآی"

Corona-Sherkte TUI«شرکت گردشگری "تی‌یو‌آی" (تویی) یک کشتی تفریحی بزرگ خود را به مرکز قرنطینه کارکنانش تبدیل کرده است. ارتباط ۲۹۰۰ نفر از کارکنان این شرکت گردشگری با جهان بیرون قطع شده است. دامنه نارضایتی در بین آنان رو به افزایش است.»

 
شرکت گردشگری «تویی» یک کشتی تفریحی بزرگ خود را به مرکز قرنطینه کارکنانش تبدیل کرده است
ابعاد و دامنه آسیبی که بیماری کرونا به اقتصاد جهان زده، هنوز ناروشن است. صنعت گردشگری نیز در این بین از گزند طوفان برخاسته از شیوع کرونا در جهان در امان نمانده است.
 
اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که شرکت گردشگری بزرگ "تی‌یو‌آی" (تویی) حدود ۳۰۰۰ نفر از کارکنان خود را در یک کشتی تفریحی به قرنطینه فرستاده است.
 
کشتی "ماین شیف ۳" یک کشتی بزرگ تفریحی است؛ کشتی‌ای که در حالت عادی ۱۵۰۰ گردشگر را با ۱۰۰۰ نفر از خدمه این کشتی به سفرهای تفریحی می‌برد. شرکت "تویی" اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ مسافری در این کشتی تفریحی حضور ندارد.
در حال حاضر ۲۹۰۰ تن از شاغلان شرکت گردشگری "تویی" در این کشتی در حالت قرنطینه قرار دارند. ارتباط آن‌ها با جهان پیرامون قطع شده است. برخی از خدمه این کشتی به خبرنگار دویچه‌وله گفته‌اند که وضعیت در این کشتی بسیار بحرانی است و این مکان تبدیل به زندانی برای آن‌ها شده است.
 
«خشونت در کشتی تفریحی»
تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از سوی خدمه و کارکنان شرکت گردشگری یاد شده حکایت از بالا گرفتن خشم و اعتراض آن‌ها دارد. عکس‌هایی که خشونت و برخوردهای خشن کارکنان این شرکت را روایت می‌کنند. در سقف و بدنه کابین‌های کشتی سوراخ‌هایی مشاهده می‌شود که حکایت از همین برخوردهای خشونت‌آمیز و اعتراضی دارد.
 
خشونت در بین افراد حاضر در این کشتی چنان بالا گرفته است که حتی در اوایل ماه جاری میلادی (مه) پلیس کوکس‌هافن نیز ناگزیر به مداخله شده است.
پس از مشاهده یک مورد ابتلا به بیماری کرونا در بین کارکنان حاضر در این کشتی، شرکت گردشگری "تویی" تصمیم گرفت کشتی را به بندر کوکس‌هافن منتقل کند. پس از آن، موارد ابتلا به کرونا در این کشتی تفریحی به هفت نفر افزایش یافت.
در پی اعتراض کارکنان شرکت گردشگری یاد شده، روز جمعه ۱۹ اردیبهشت (هشتم ماه مه) ۱۷۰ نفر از خدمه این کشتی به فرودگاه هامبورگ منتقل شدند. این در حالی است که سایر کارکنان شرکت "تویی" همچنان در این کشتی به سر می‌برند و از حق خروج از کشتی برخوردار نیستند.
 
«افزایش نارضایتی»
نارضایتی خدمه کشتی و کارکنان شرکت گردشگری "تویی" در رابطه با تصمیم مسئولان این شرکت افزایش یافت. شرکت "تویی" با اشاره به نبودن مسافر و لغو برنامه‌های گردشگری از کاهش سطح دستمزد شاغلان خود سخن گفته بود.
 
Kreuzfahrtschiff mit 2900 TUI Arbeitern an Bord
شرکت "تویی" در هماهنگی با شورای پرسنلی خود بر آن است تا سطح دستمزد کارکنان خود را به "سطح دستمزد پایه" تنزل دهد. همین موضوع به نارضایتی آنان دامن زده است.
 
باید یادآور شد که شرکت گردشگری "تویی" یک شرکت بزرگ چندملیتی است. این شرکت صاحب شش شرکت هواپیمایی، ۱۳۰ فروند هواپیما، ۳۰۰ هتل، چند شرکت کشتیرانی و حدود ۱۸۰۰ دفتر خدمات گردشگری است.
 
منبع: رادیو صدای آلمان
 

در این رابطه