شنیده‌های غیررسمی حاکی از آن است که ناو جماران به اشتباه موشکی به ناوچه کنارک شلیک کرده است

navcheh jamaran

رویداد24 :بر اساس گزارش‌های تایید نشده، گویا یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ناو جماران، ناوچه کنارک را اشتباهی با موشک زده که ۱۸ نفر پرسنل ناوچه در دریا مفقود شده اند و ۱ کشته تایید شده است. به احتمال تمامی پرسنل جان باخته‌اند و شناور هم کلا غرق شده است.

یاسر حزباوی دبیر ستاد هرمزگان سعید جلیلی در انتخابات توییت کرد:«علی الظاهر ناوشکن جماران تو مانور اشتباهی ناوچه کنارک رو تو منطقه جاسک با موشک دریا به دریا زده و غرق کرده است.ظاهرا ناوچه کنارک ، مامور آوردن هدف در محدوده آتش بوده تا ناو جماران موشک کروز خود را روی آن هدف تست کند. متاسفانه در لحظه رسیدن موشک به محدوده حضور هدف ، ناو کنارک به اندازه کافی از هدف تعبیه شده فاصله نگرفته بوده و موشک روی آن قفل کرده و از سمت پاشنه مورد اصابت قرار گرفته است.»

گفته می‌شود حدود ۴۰ نفر مفقود هستند! و بیش از ۴۰ نفر از افسران و دلاورمردان ارتش در این حادثه به شهادت رسیدند.

وحید حاجی پور خبرنگار روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران نوشت:« بیمارستان بندرچابهار محل اعزام زخمی‌های حادثه بوده و برابر اعلام منابع تعداد کشته شده‌های حادثه به بیش از ۴۰ نفر رسیده که پیکر ۲۲ نفر از پرسنل تا کنون پیدا شده است.»

همچنین خبر‌ها حاکیست موشک از ناوچه جماران شلیک شده است.

توییت مهدی بختیاری مدیر کل سیاسی خبرگزاری تسنیم:

خبر‌های غیررسمی از شلیک اشتباه ناوچه جماران به ناوشکن ایرانی در خلیج فارس! / ۴۰ نفر جان خود را از دست دادند

*گفته می‌شود تا دقایقی دیگر بیانیه ارتش در خصوص حادثه شب گذشته و شهادت جمعی از ملوانان نیروی دریایی تا ساعاتی دیگر منتشر می‌شود.