خامنه‌ای در رابطه با فساد دستگاه قضایی به «جوسازی رسانه‌ای» حمله کرد و ریاست قبلی این دستگاه را پاکدست دانست

khamenei

علی خامنه‌ای صبح روز شنبه ۷ تیر، یک ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان دستگاه قضایی برقرار کرد و گفت که باید مبارزه با فساد ادامه یابد. او از مسئولیت خود و دستگاه قضایی زیر فرمانش در گسترش فساد در این دستگاه سخنی نگفت. او به «جوسازی رسانه‌ای» علیه قوه قضاییه حمله کرد و خواهان آن شد که این قوه بکوشد با تبلیغات چهره خوبی از خود نشان دهد.
خامنه‌ای در پیام ۷ تیر ۱۳۹۹ خود گفت که اینک مبارزه با فساد به اوج خود رسیده است.
رهبر نظام، در مورد رئیس قبلی قوه قضاییه، صادق لاریجانی، که اینک رئیس مجمع تشخیص مصلحت است دلجویانه سخن گفت.
به گزارش تسنیم، «حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه مبارزه با فساد از دوره قبل در قوه قضاییه آغاز شده بود و اکنون به اوج خود رسیده است، گفتند: مردم از مبارزه بدون ملاحظه و بدون اغماض با مفسد امیدوار می شوند زیرا فساد مالی و اقتصادی همچون ویروس کرونا، بسیار خطرناک و به‌ شدت واگیردار و مُسری است.»
به گزارش همین خبرگزاری، خامنه‌ای در سخنرانی ویدئویی امروز در همین رابطه با صراحت گفت: «حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌ خوبی مشاهده می‌شود و خود را نشان داده است، از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید از نظر دور باشد.»
این سخن رهبر پایانی خواهد بود بر انتقادهایی در درون خود سیستم که در بحث بر سر دادگاه اکبر طبری و قضیه قاضی منصوری از صادق لاریجانی و غلامحسین محسنی اژه‌ای هم نام می‌برند.
طبق معمول دوره اخیر، خامنه‌ای از ضرورت رونق گرفتن تولید هم سخن گفت و خواهان همراهی دستگاه قضایی و دستگاه بانکی با بنگاه‌های تولیدی شد
منبع: رادیو زمانه