سرایت پذیری کرونا ۸ برابر شد

Corona-Afzayeshe Bimaran

«فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: بررسی الگوی مراجعان در مراکز درمانی استان تهران نشان می‌دهد که بیماران با وضعیت وخیم‌تر به این مراکز مراجعه می‌کنند. »
 
به گزارش جماران، علیرضا زالی با بیان اینکه برخی مقالات نشان می‌دهد که شبه‌جهشی در ساختار ویروس رخ داده است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بر اثر این شبه‌جهش ساختاری، میزان سرایت‌پذیری بیماری هشت برابر شده است.
 
«کرونا خطرناک‌تر شد»
همچنین مینو محرز عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: کرونا خطرناک‌تر شده و پیر و جوان هم نمی‌شناسد. محرز افزود: متأسفانه قدرت سرایت این ویروس افزایش چشمگیری پیدا کرده است و باعث شده بیماری دوباره اوج بگیرد.
 
«نظرمحرز درمورد واکسن کرونای روسیه»
درخبری روسیه اعلام کرد تا ۱۰ روز دیگر دنیا را شگفت‌زده می‌کند و همانطور که نخستین ماهواره (اسپوتنیک) را پرتاب کردیم، نخستین واکسن کرونا را عرضه می‌کنیم. پژوهشگران روسی انستیتو Gamaleya این واکسن را تولید کرده‌اند. گفته شده دانشمندان برای تست به خودشان هم تزریق کرده‌اند. این مساله با اما و اگرهایی در جهان پزشکی روبه روشده است. 
صبح امروز مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا ساخت واکسن کرونای روسی را زیر سوال برد و گفت: ساخت واكسن کرونا از سوی روسیه نمايشی است و به گفته او امکان ندارد ایران از واکسن ساخت روسیه استفاده کند؛ چراکه ایمن‌بودنش اثبات نشده است. او می‌گوید: "هنوز هیچ واکسنی تاییدیه مراجع بین‌المللی را نگرفته است." 
 
با این حال روسیه مدعی شده می‌کوشد تا در ظرف دو هفته اولین واکنس تایید شده‌ی کرونا در جهان را ارائه دهد