خواهر ترامپ: برادرم به هیچ اصولی پایبند نیست

D.Trump-Schwester

«خواهر بزرگتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی که مخفیانه ضبط شده و در اختیار روزنامه واشنگتن پست قرار گرفته، برادرش را "ظالم" خوانده و گفته است که او به هیچ اصولی پایبند نیست.»
 
ماریان ترامپ باری، خواهر ۸۳ ساله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از زمان روی کار آمدن برادرش تا کنون بیشتر موضعی خویشتن‌دارانه داشته و ترجیح داده است تا از اظهار نظر علنی در باره او خودداری کند.
 
حال اما فایل صوتی گفتگوی خواهر ترامپ که مخفیانه ضبط شده، در دسترس نشریه آمریکایی واشنگتن پست قرار گرفته که بازتاب‌دهنده نظرات او درباره برادرش است.
 
خواهر ترامپ که سالیان زیادی به عنوان قاضی ارشد در دادگاه‌های گوناگون آمریکا فعالیت داشته، در این گفتگو ترامپ را "ظالم" خوانده و او را به باد انتقاد گرفته است.
 
این گفتگو را مری ترامپ، برادرزاده ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی ضبط کرده و اکنون از سوی نشریه واشنگتن پست منتشر شده است.
 
ماریان ترامپ بری در این گفتگو برادرش را یک "دروغگو" خوانده که به هیچ اصولی پایبند نیست. او ضمن گلایه از "دروغ‌ها و توییت‌های لعنتی" بردارش، ترامپ را "ظالم" و "ریاکار" خوانده است.
 
ماریان ترامپ باری با اشاره به مقام حساس ریاست جمهوری آمریکا گفته است که برادرش به هیچ وجه آمادگی پذیرش چنین مسئولیت سیاسی‌ای را نداشته و در پاسخ به پرسش بردارزاده‌اش در این مورد که ترامپ در این رابطه چه کتاب‌هایی خوانده، گفته است: «او اصلا کتاب نمی‌خواند».
 
خواهر بزرگتر ترامپ در این گفتگو همچنین او را به خاطر سیاست‌های مهاجرتی سختگیرانه‌اش مورد انتقاد قرار داده است.
 
در سال ۲۰۱۸ که این گفتگو ضبط شده، دولت ترامپ سیاست "تحمل صفر" را اعمال می‌کرد که تأکید داشت هر پناهجو و مهاجری که به شکل غیرقانونی از مرز وارد آمریکا شود، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و اگر این مهاجران به همراه فرزندانشان از مرز عبور کنند، کودکان از والدین‌شان گرفته شده و در اردوگاه‌های ویژه نگهداری می‌شوند.
 
ماریان ترامپ در این گفتگو همچنین تصریح کرده که برادرش فقط در پی جلب رضایت هواداران ساده در حزب جمهوری‌خواه است.
 
مری ترامپ، برادرزاده رئیس جمهوری آمریکا، چندی پیش کتابی انتقادآمیز تحت عنوان "بیش از اندازه و همیشه ناکافی: چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد جهان را به وجود آورد" منتشر کرد که در آن به شخصیت دونالد ترامپ پرداخته است.
 
این کتاب در نخستین روز انتشارش ۹۵۰ هزار نسخه به فروش رسید. پدر مری تلاش کرده بود تا از راههای قانونی جلوی انتشار این کتاب درباره برادرش را بگیرد، اما موفق نشده بود.
 
نقل از سایت دویچه وله