سفیر" جمهوری اسلامی" در مسکو: تولید مشترک واکسن کرونا در دستور کار ایران و روسیه است!

Corona-Vaksan-2کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی در مسکو، گفت که به دنبال مذاکره با رییس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه برای تولید مشترک واکسن کرونا، این مقام روسی از پیشنهاد ایران استقبال کرده و گفته که تولید انبوه و مشترک واکسن کرونا به‌زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اشاره به گفت‌وگوی مجازی خود با کیریل دیمیتریف، رییس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، افزود که در این گفت و گو ضمن «تبریک موفقیت دولت روسیه در زمینه ساخت و تولید واکسن کووید۱۹»، آمادگی ایران را برای اجرای طرح همکاری مشترک در تولید واکسن و دارو اعلام کرده است.

به گفته کاظم جلالی در جریان این گفت و گو، دیمیتریفرییس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه نیز با ابراز خرسندی از همکاری‌های عمیق دو کشور به‌ویژه در زمینه واکسن کرونا، گفت که تولید انبوه واکسن با مشارکت و همکاری ایران به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

جلالی گفت که مذاکره‌‌اش با رییس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در پی گفت‌وگوی اخیر روسای جمهور و وزیران بهداشت ایران و روسیه و تاکید بر ضرورت همکاری مشترک در تولید دارو و واکسن انجام شده است.

منبع: پیک ایران