بررسی و تذکر «مجلس شورای اسلامی» راجع به انتصاب امین احمدیان همسر بهاره هدایت در هیئت مدیره بیمه البرز

bahareh h Amin A

علی بابایی کارنامی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس علت انتصاب همسر متهم امنیتی در هیئت مدیره بیمه البرز را مورد بررسی قرار می دهد.

علی بابایی کارنامی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به انتصاب امین احمدیان، همسر یک متهم امنیتی در هیئت مدیره بیمه البرز گفت: خط قرمز مجلس شورای اسلامی این است کسانی که دوتابعیتی هستند یا فتنه‌ای علیه کشور راه می‌اندازند و منافع ملی کشور را زیر سوال می‌برند، در ارکان نظام به کار گرفته نشوند.

وی بیان کرد: البته ما موافق رقابت‌های قانونی سیاسی و طرفدار آزادی افکار و اندیشه هستیم اما کسانی که از قانون عدول می‌کنند و علیه منافع ملت و نظام اقدامات ساختارشکنانه انجام می‌دهند، نباید در ارکان نظام به کار گرفته شوند و موضع مجلس نسبت به این افراد منفی است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قطعاً این کمیسیون علت انتصاب احمدیان در هیئت مدیره بیمه البرز را مورد بررسی قرار می‌دهد، چرا که ما هنوز درباره چند و چون این مسئله اطلاع دقیقی نداریم.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که برای کمیسیون اجتماعی مجلس محرز شود که وزارت کار صلاحیت این فرد را تأیید کرده است و مستنداتی در این زمینه به دست بیاوریم، قطعاً به شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر می‌دهیم تا نسبت به چنین تصمیماتی تجدیدنظر کند.

‌به گزارش مهر، چند روز قبل امین احمدیان، همسر بهاره هدایت، متهم امنیتی فتنه ۸۸ و ابان ۹۸ توانست به نمایندگی از صندوق بیمه روستایی و عشایری به عضویت در هیأت مدیره بیمه البرز درآید.