هشدار معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران: جوانان بیشتری در موج سوم قربانی کرونا می شوند

corona tehran1معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران به جوانان هشدار داد که در موج سوم این بیماری خطرناک که به تازگی آغاز شده است، از این بیماری مصون نخواهند بود و بیشتر از موج دوم درگیر آن خواهد شد.

دکتر نادر توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا به جوانان توصیه کرد برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، حتما پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست و حضور نیافتن در تجمعات را به شدت رعایت کنند تا شاهد افزایش بیماری در این افراد نباشیم.

وی ادامه داد: اگر توصیه های بهداشتی به دقت رعایت نشود، حتما با شیوع بیشتر بیماری کرونا در جامعه موجه می شویم که موضوع نگران کننده ای است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران خاطرنشان کرد: اگر روند افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در روزهای آینده ادامه یابد، با وجود هماهنگی‌های انجام شده در روند پذیرش بیماران مشکلات جدی ایجاد می‌شود.

توکلی افزود: مشکل حادی تاکنون برای پذیرش بیماران کرونایی در تهران نداشته‌ایم اما روند افزایشی ابتلا به این بیماری می‌تواند مشکلات جدی برای پذیرش و ارایه خدمات به بیماران به همراه داشته باشد.

وی به مردم توصیه کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه پیشگیری و مهار بیماری کرونا را فراهم کنند تا ضمن ارایه خدمات مناسب به مبتلایان به این بیماری، سایر بیماران هم خدمات درمانی لازم را دریافت کنند.

یکپارچه شدن روند درمان و مدیریت بیماران در تهران به توزیع مناسب بیماران کرونایی کمک کرد

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین با یادآوری این که یکپارچه شدن روند درمان و مدیریت بیماران در شهر تهران به توزیع مناسب آنها کمک کرد، اظهارداشت: دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران با همه ظرفیت و توان در تلاش برای ارایه خدمات مناسب به بیماران کرونایی هستند.

توکلی ادامه داد: ستاد هدایت و اطلاع رسانی درمان استان تهران هماهنگی پذیرش و انتقال بیماران به بیمارستان های این منطقه را به عهده دارد و به همین دلیل در بین دانشگاه های علوم پزشکی تهران هماهنگی لازم برای پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد.

وی تعداد بیمارستان های فعال در تهران را حدود ۱۸۰ بیمارستان اعلام کرد و افزود: برخی بیمارستان ها امکان پذیرش بیمار کرونایی را ندارند و به عبارتی بیمارستان تک تخصصی مانند سوختگی و روان پزشکی هستند که بجز آنها، حدود ۱۰۸ بیمارستان در شهر تهران با درصدهای مختلف، بیماران کرونایی را پذیرش می کنند.

وی با یادآوری این که بیمارستان های اصلی دو لاین پذیرش دارند که یک بخش برای بیماران عادی و یک لاین هم برای بیماران کووید - ۱۹ است، خاطرنشان کرد: در بیمارستان های اصلی تهران مانند شریعتی، امام خمینی، حضرت رسول اکرم (ص)، مسیح دانشوری، امام حسین(ع)، لقمان، شهدای یافت آباد دو لاین پذیرش بیمار دارند و حتی در برخی از بیمارستان های تهران بخش اختصاصی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

ارایه خدمت به بیماران غیر کرونایی به خوبی انجام می شود

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: پایش و ارزیابی ما از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه ها بیانگر این نکته مهم است که روند ارایه خدمت به دیگر بیماران که بخش عمده ای از رسالت وزارت بهداشت است که به خوبی انجام می شود.

توکلی افزود: ارایه خدمات برای بیماران غیر کووید ۱۹ مانند سرطانی یا مصدومان حوادث رانندگی هم برای ما بسیار ضروری است باید خدمات درمانی مناسب در اختیار آنان قرار گیرد.

وی اظهار داشت: رسالت اصلی وزارت بهداشت در این دوران، ارایه مستمر خدمات به بیماران کرونایی و سایر بیماری ها است به طور مثال خدمات درمانی اورژانسی مانند برنامه کشوری ۲۴۷ برای درمان فوری سکته قلبی و برنامه کشوری ۷۲۴ برای سکته های مغزی به خوبی درحال انجام است.

منبع: ایرنا


در این رابطه