دادگاه عالی آمریکادرخواست ابطال پیروزی بایدن درپنسیلوانیا راردکرد

dad gahe aalie amrika

دادگاه عالی آمریکا درخواست جمهوریخواهان برای ابطال پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت پنسیلوانیا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیوان عالی آمریکا درخواست ابطال پیروزی «جو بایدن» در ایالت پنسیلوانیا را رد کرد.

این در حالی است که طی هفته گذشته، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، طی هفته گذشته، دو بار با «برایان کاتلر» رئیس مجلس نمایندگان پنسیلوانیا تماس گرفته تا وی را به اتخاذ رویه‌ای مجاب کند که به ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ در این ایالت منجر خواهد شد.

این سومین بار است که ترامپ شخصاً در تلاش برای جبران باخت انتخاباتی خود در ایالات کلیدی، وارد میدان می‌شود. وی پیشتر هم در اقدامی بیهوده، با رهبران جمهوریخواه ایالت میشیگان دیدار کرده بود حال آنکه روز شنبه نیز از فرماندار جمهوریخواه جورجیا خواست، هیئت الکترال این ایالت کلیدی را به نفع وی تغییر دهد.

ترامپ در حالی دست به دامن رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان پنسیلوانیا شده که پیشتر دیوان عالی این ایالت، شکایت تیم حقوقی او را مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی رد کرده است.

با این حال، کاتلر به ترامپ یادآوری کرده که مجلس مقننه ایالتی حق اعمال نفوذ برای تغییر هیئت الکترال را ندارد.

پنسیلوانیا با ۲۰ رای الکترال، از ایالات سرنوشت‌ساز در این دور از رقابت‌ها بود.

البته، کاتلر یکی از ۶۰ نماینده جمهوریخواه ایالت پنسیلوانیا است که هفته گذشته، با ارسال نامه‌ای خطاب به نمایندگان این ایالت در کنگره دولت فدرال، خواستار آن شدند که در موعد نهایی ۶ ژانویه (۱۶ دی)، صحت هیئت الکترال پنسیلوانیا را زیر سوال ببرند.

در این تاریخ، کنگره آمریکا به طور رسمی نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تائید خواهد کرد.