رئیس دفتری که در همه امور کلان کشور دخالت می‌کند/ از تعیین تکلیف برای مجلس و قوه‌قضائیه تا حمله به شورایعالی امنیت ملی

Waezi Mahmood

محمود واعظی رئیس دفتر روحانی برای مجلس خط و نشان می‌کشد، به اقدامات قوه قضائیه حمله می‌کند و در خصوص مباحث کلان کشورداری هر روز مصاحبه می‌کند و یادداشت می‌نویسد. البته اصلاح طلبان او را کاندبد ریاست جمهوری پیش رو هم می‌دانند.

گروه سیاسی-رجانیوز: واعظی که در دولت اول روحانی وزیر ارتباطات بوده، چهارسالی هست که مسئول دفتری ریاست جمهوری را برعهده گرفته است. عملکرد وی در این مسئولیت و به خصوص در دو سال گذشته نشان می‌دهد که او بیشتر از مسئول دفتری به کارهای دیگر مشغول است. یکبار در جایگاه وزیر خارجه می‌نشیند و برای برجام تعیین تکلیف می‌کند و بار دیگر نقش سخنگو و حتی زبان روحانی را بازی می‌کند. آقای رئیس دفتر روحانی برای مجلس خط و نشان می‌کشد، به اقدامات قوه قضائیه حمله می‌کند و در خصوص مباحث کلان کشورداری هر روز مصاحبه می‌کند و یادداشت می‌نویسد. البته اصلاح طلبان او را فراتر از این موضوعات نیز یاد می‌کنند. علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در مورد نقش واعظی در دولت می‌گوید: «الان همه کاره و دست راست آقای روحانی در دولت آقای واعظی شناخته می‌شود و نام او در همه عزل و نصب ها و تصمیم گیری ها به چشم می خورد.» حضور پررنگ‌تر این عضو حزب اعتدال و توسعه و دخالت‌ها و امر و نهی‌های وی در خصوص مسائل کلان کشور گمانه زنی ها در خصوص تلاش های انتخاباتی او را هم افزایش داده است. اما هر چه هست مشخص نیست او از چه جایگاهی برای کشور تعیین تکلیف می‌کند!

به گزارش رجانیوز: برای آگاهی از مصادیق ورودهای بیجای واعظی و خروج وی از وظابف دفترداری تنها به برخی اظهارات وی پرداخته‌ایم.

 

چرا نمایندگان سفر استانی می‌روند!

با تغییر مجلس و به حاشیه رانده شدن مجلس لاریجانی، نبرخی مایندگان جدید برای آشنایی بیشتر با مشکلات مردم به برخی سفرهای استانی روی آوردند. این اقدامات اما باعث ناراحتی محمود واعظی شد! او 16مهر امسال با حمله به نمایندگان این اقدام را سیاسی و انتخاباتی معرفی کرد و گفت: «هنوز زمان زیادی به انتخابات مانده و امروز برخی به اسم رسیدگی به مشکلات سفرهایی می‌روند و حرف‌هایی به مردم می‌زنند که انتظارات را بالا می‌برد. شما بیینید همین افراد در گذشته مسئولیت داشتند و حامی دولتی بودند که هیچ کدام از این کارها را انجام نداد»

 

واعظی همچنین با دخالت در وظایف و اختیارات نمایندگان با این جمله تلاش کرد تا نمایندگان را به چالش بکشد: «در حالی‌که لوایح زیادی در مجلس باقی مانده نمایندگان به دنبال طرح‌های جدید دیگری هستند.»

نمایندگان بی اخلاق سنگ اندازی میکنند تا دولت نتواند تحریم‌ها را بردارد!

رئیس دفتر روحانی در خطاب قرار دادن نمایندگان به تندی آنها را بی اخلاق معرفی کرد. واعظی که از طرح اقدام راهبردی ایران برای لغو تحریم‌ها عصبانی بود با این جملات به جنگ مجلس جدید رفت: «به نظر من این اقدامات جفا به حق مردم است، دوستان سنگ اندازی می‌کند و قوانینی را به تصویب می‌رسانند تا دولت نتواند تحریم‌ها را بردارد.»


در این رابطه