واکنش ترامپ به گزارش‌ها درباره حمله سایبری: همه چیز تحت کنترل است

trump donald

«دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گزارش‌های در خصوص حملات گسترده و جدی سایبری روسیه به نهادهای دولت ایالات متحده را کم اهمیت دانست و تاکید کرد که همه چیز تحت کنترل است.»
 
دونالد ترامپ در توییتی نوشت: حمله سایبری در مقایسه با واقعیت در رسانه‌های جعلی بسیار بزرگتر نشان داده می‌شود. من در این خصوص به طور کامل اطلاعات را دریافت کرده‌ام.
 
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرده است: هر اتفاقی که روی دهد اول شعار می دهند، روسیه، روسیه، روسیه ، چون که [یک]جریان مسلط در رسانه‌ها بیشتر به دلایل مالی از بحث در خصوص این که ممکن است کار چین باشد واهمه دارد.
 
در حالی دونالد ترامپ به نقش چین در حملات سایبری به نهادهای حساس ایالات متحده اشاره کرده است که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، هم در این روز گفته است که به روشنی می‌توان گفت که حملات سایبری کار « روسیه است.»
 
مایک پومپئو در یک مصاحبه گفت که دولت آمریکا در حال بررسی ابعاد حمله سایبری است و بخشی از اطلاعات در این خصوص در طبقه بندی محرمانه باقی خواهد ماند.
 
وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد، تلاش قابل توجهی برای تعبیه کردن کد توسط یک نرم افزار ثالث در داخل سیستم‌های کامپیوتری دولت ایالات متحده انجام شد.
به گفته مایک پومپئو اکنون به نظر می‌رسد که سیستم‌های شرکت‌های خصوصی و دولت‌ها در سراسر جهان نیز نفوذ شده است.
 
دولت روسیه هرگونه دخالت در حمله سایبری در آمریکا را رد کرده است.
 
پیش از این رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند که این حمله سایبری با ورود به نرم افزار سولارویندز انجام شده است و به دنبال به روز بروزرسانی این نرم افزار هکرها توانسته‌اند وارد سیستم‌های کامپیوتری شوند.
یک مقام دولتی که خواست نامش فاش نشود به آسوشیتدپرس گفته است، به نظر می‌رسد که این بدترین مورد هک در تاریخ آمریکا باشد. آنها وارد همه (سیستم‌ها) شدند.
 
در جریان این حملات سایبری وزارتخانه خزانه‌داری و اداره ارتباطات و اطلاعات ملی وزارت بازرگانی آمریکا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده هدف قرار گرفته‌اند.
در همین حال نشریه آمریکایی پولیتیکو روز گذشته در گزارشی نوشت که مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد هکرها به شبکه وزارت انرژی و سازمان ملی امنیت هسته‌ای آمریکا که مدیریت ذخایر تسلیحات هسته ای ایالات متحده را به عهده دارد، دسترسی پیدا کرده‌اند.
 
منابع: رادیو اروپای آزاد، آسوشیتدپرس، رادیو فردا