شجاعی در صحن مجلس: حاشیه‌سازی‌های«روحانی» برای تنفس مصنوعی دادن به جریان غرب‌گرا است

Majles-Iran

نماینده مردم ابهر در مجلس گفت: رئیس جمهور برای پوشاندن ناکارآمدی‌های خود و تنفس مصنوعی دادن به جریان غرب‌گرا، حاشیه‌سازی می‌کند و تا انتخابات ۱۴۰۰ باید منتظر این قبیل حاشیه‌سازی‌ها باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن شجاعی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: یکی از همکاران به رئیس جمهور توصیه کردند که قانون اساس را مطالعه کنند، علی رغم اینکه رئیس جمهور حقوقدان است.

 

وی بیان کرد: بنده می‌خواهم بگویم که روحانی قانون اساسی را مطالعه کرده و از همه اصول قانون اساسی اطلاع دارد و اینکه می‌گوید مجلس حق نظارت ندارد، با علم و اطلاع از اصول قانون اساسی است و گویا هدف دیگری دارد.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی افزود: وی از طرفی مراقب است که در تله تنش اسرائیل نیفتد اما از طرف دیگر در امور داخلی کشور و علی رغم دعوت مقام معظم رهبری به وحدت، تله تنش را برای مردم ایجاد می‌کند.

 

شجاعی اظهار داشت: ناکارآمدی عجیب دولت در موضوع اقتصاد و امور داخلی کشور و همچنین شکست سیاست خارجی در جهان، دو موضوعی است که رئیس جمهور می‌خواهد با حاشیه‌سازی آن را بپوشاند.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وی برای پوشاندن این دو ناکارآمدی بزرگ و برای تنفس مصنوعی دادن به جریان غرب‌گرا، این صحبت‌ها را می‌کند و تا انتخابات ۱۴۰۰ باید منتظر این قبیل حاشیه‌سازی‌ها باشیم اما در دام این حاشیه‌سازی‌ها نیفتیم.

 

شجاعی تأکید کرد: دولت باید پاسخگو باشد که بعد از ۸ سال مدیریت کشور چرا در ابتدایی‌ترین موضوعات معیشتی مشکل داریم؟ چرا در ابتدایی‌ترین امور اقتصادی کشور مشکل داریم؟

 

وی اظهار داشت: رئیس جمهور باید پاسخ این سوالات را دهد و ما پاسخی به رئیس جمهور در مورد حق نظارت مجلس نمی‌دهیم و خواهش می‌کنیم که وی در موضوع اقتصاد و سیاست خارجی کشور پاسخگو باشد.

کد خبر 5101938

زهرا علیدادی