سازمان ملل نامزدها برای دولت انتقالی جدید در لیبی را معرفی می‌کند

liebien gofteguhaye solhسازمان ملل متحد ضمن معرفی نامزدهای تأیید شده برای دولت انتقالی جدید در لیبی اعلام کرد که این رهبران موقت بر تمهید و تدارک مقدمات انتخابات در این کشور نظارت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سازمان ملل متحد اعلام کرد که شرکت کنندگان در گفتگوهای صلح لیبی- که با پشتیبانی این نهاد جهانی در کشور سوئیس در حال برگزاری است- فهرستی از نامزدها برای دولت انتقالی جدید در لیبی را تأیید کردند.

بنا به اعلام سازمان ملل، این دولت انتقالی جدید بر تمهید و تدارک انتخابات ملی لیبی نظارت می‌کند؛ انتخاباتی که قرار است با هدف پایان دادن به یک دهه بلوا و ناآرامی در این کشور اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار شود.

۷۵ تن از شرکت کنندگان در گفتگوهای صلح لیبی- از شخصیت‌های منطقه‌ای و قبیله‌ای گرفته تا نمایندگان جناح‌های سیاسی- هفته آینده به انتخاب یک شورای ریاست جمهوری سه نفره و یک نخست وزیر رأی خواهند داد.

برای تشکیل شورای ریاست جمهوری این شرکت کنندگان از میان ۲۴ نامزد معرفی شده دست به انتخاب خواهند زد؛ و سپس از میان ۲۱ نامزد باقی مانده نخست وزیر را انتخاب می‌کنند.

با وجود اینکه گفتگوهای صلح لیبی با پشتیبانی سازمان ملل در حال پیشرفت است، بسیاری از مردم لیبی نگران ان هستند که رقابت برای مناصب موردنظر به یک درگیری جدید و نقض آتش بسی که از ماه اکتبر برقرار است، بیانجامد.