سپاه پاسداران رزمایشی را در نزدیکی مرز عراق آغاز کرد!

Razmayesh iran

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که نیروی زمینی آن روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن رزمایشی را در جنوب غرب ایران، در نزدیکی مرز عراق، آغاز کرده است.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، گفت در این رزمایش که «پیامبر اعظم ۱۶» نام دارد، از ۱۱ فروند پهپاد و هلیکوپتر همراه با واحدهای توپخانه استفاده شده است.

 

مشخص نیست که این رزمایش چه مدت به طول خواهد انجامید. ایران در ماه‌های اخیر که مقارن با آخرین روزهای ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا بود و با بالا گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشینگتن اقدام به برگزاری چندین رزمایش کرد.

تهران همچنین تلاش می‌کند که با فشار بر دولت جدید جو بایدن‌، واشینگتن را به توافق هسته‌ای وین بازگرداند، توافقی که دونالد ترامپ در اردیبهشت سال ۹۷ تصمیم به لغو آن و اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران گرفت.

 

سپاه پاسداران ماه گذشته رزمایش‌هایی را برگزار کرد که در جریان آن با موشک‌های بالستیک خود اهدافی فرضی را در بیابان‌های مرکز کشور و اقیانوس هند هدف قرار داد.

هفته گذشته نیز نیروی دریایی ایران در رزمایشی اقدام به شلیک‌های موشک‌های کوتاه برد کرد.

 

رزمایش «پیامبر اعظم ۱۶» روز پنج‌شنبه با حضور حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، آغاز شد. رسانه‌های داخلی نوشته‌اند که ‌«در این رزمایش یگان‌های برگزیده تکاور، زرهی، موشکی، پهپاد و جنگال نیروی زمینی سپاه و هوانیروز سپاه به اجرای ماموریت بر اساس سناریوی رزمایش می‌پردازند».

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری تسنیم و رادیو اروپای آزاد-رادیو آزادی/ س.ن/ک.ر