بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی با استفاده از 'دستگاه تنفسی زنده' است

Mahjoubi Behnam

براساس تازه‌ترین گزارشها از ایران مادر بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در بیمارستان لقمان اجازه یافته تا بر بالین پسرش حاضر شود. همین گزارشها حاکیست که آقای محجوبی با استفاده از "دستگاه تنفسی زنده" است. مادر بهنام محجوبی از وضعیت سلامت پسرش در روزهای گذشته ابراز نگرانی کرده بود.

 

ابراهیم الله بخشی، از دراویش گنابادی که در مقابل بیمارستان لقمان در تهران است در توییتی نوشت که "با همراهی مردم در داخل بیمارستان، بالاخره مادر توانست فرزندش را ببیند." و در ادامه درخصوص وضعیت آقای محجوبی گفت: "تنفس سی درصد بادستگاه، علائم حیاتی صفر."

اوایل صبح امروز مجموعه فعالان حقوق بشر(هرانا) به نقل از پزشکان خبر داده بود که "سطح هوشیاری او (آقای محجوبی) ۳ بوده و تنها با دستگاه قادر به تنفس است".

 

پیشتر گزارش شده بود که آقای محجوبی ۳۳ ساله، شنبه ۲۵ بهمن‌ماه در پی "مسمومیت دارویی" از زندان اوین به بیمارستان لقمان تهران منتقل شده بود. بر اساس این گزارش یکی از ماموران زندان اوین به خانواده آقای محجوبی گفته بود او به کما رفته بود و در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان سر می‌برد.

آقای بخشی در توییتی اوایل صبح امروز اوایل بامداد امروز (سه‌شنبه ۱۶ فوریه/۲۸ بهمن) نوشته بود که آقای محجوبی "درگذشته" است اما "دستور داده اند تا سه روز دستگاهها به صورت نمایشی به او وصل باشد."