یک "نماینده"مجلس نظام: به دلیل تفاهم مشکوک دولت با آژانس و احتمال قوی نقض قانون هسته‌ای مجلس، رسیدگی به لایحه بودجه ۱۴۰۰ از دستور کار مجلس خارج شد / تا یک ساعت دیگر دولتی‌ها به مجلس می‌آیند و گزارش می‌دهند / اگر مجلس قانع نشد، رییس‌جمهور و سایر مقامات ذیر

malek shariatiانقلاب اسلامی درهجرت:در خبر قبلی آوردیم که ذوالنوری در مصاحبه با سایت الف گفته بود که از روز سه شنبه کلیه تعهداتی که برجام بر ایران تحمیل کرده لغو می شود، گفت: کاهش درصد غنی سازی، کاهش انباشت اورانیوم غنی سازی شده، کاهش انباشت آب سنگین، رساندن تعداد سانترفیوژها از 19 هزار تا به پنچ هزار و 100 تا، جلوگیری از نصب سانترفیوژهای پیشرفته، جمع کردن سایت فردو و تبدیل آن از کار تولیدی به کار تحقیقاتی، تبدیل راکتور آب سنگین اراک به راکتور معمولی و از 40 مگاواتی به 20 مگاواتی، دادن دسترسی نظارتی به آژانس بین المللی انرژی اتمی فراتر از ان پی تی و چند تعهد دیگر در برجام بر ایران تحمیل شده بود. این مساله پایان تعهدات راست گرایان ر ا خشنود کرده است و دولت دوزدهم نیز با عجله کروسی رئیس آزانس بین المللی اتمی را اطلاع داد و وی دیروز به ایران سفر کرد و با دولت دوازدهم بیانیه مشترکی را صادر کردند که بر اساس ان ایران به تعهدات خود پایبند است . همین بیانیه مشترک موجب خشم راستگرایان مجلس نظام گشته و امروز دستور رسیدگی به لایحه بودجه 1400 را در مجلس نظام متوقف کردند تا هیات دولت پاسخ دهد و اگربیاینه ناقض قانون اقدام راهبردی باشد روحانی و صالحی و ظریف را تهدید به محاکمه کرده اند .

 

انتخاب :مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر از توقف رسیدگی به لایحه بودجه 1400 در مجلس خبر داد.

شریعتی نوشته است:‌

مجلس به دلیل تفاهم مشکوک دیروز دولت با آژانس و احتمال قوی نقض قانون اقدام راهبردی، از دستور رسمی خود خارج شد
طبق قانون:
۱. با عدم انجام تعهدات طرف مقابل در لغو کامل تحریمها، از فردا ۵ اسفند باید توقف نظارتهای فراپادمانی بدون راه فرار انجام شود
۲. مجلس باید گزارش اقدامات فنی وسیاسی دولت را بشنود و اگر قانع نشد، افراد مستنکف از اجرای قانون (رییس‌جمهور و سایر مقامات ذیربط) مجازات شوند.
۳. تداوم هرگونه نظارت فراپادمانی به هرشکل، تخلف است و مجلس از حق ملت کوتاه نمی‌آید.
«تا یکساعت دیگر دولتی‌ها به مجلس آمده، گزارش میدهند»

همچنین زهره الهیان نماینده تهران در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در صفحه توئیتر خود نوشت: اعتراض مجلس به بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی و آژانس که شب گذشته ساعت ۱۲ منتشر شد، باعث توقف رسیدگی به بودجه در مجلس شد.

الهیان ادامه داد: «نمایندگان یک صدا از تخطی دولت از قانون لغو تحریم‌ها اعتراض کردند مسئولین دولت بواسطه عدم اجرای قانون طبق بند ۹ قانون لغو تحریم ها مجرم شناخته میشوند و باید مجازات گردند»