بیونتک و فایزر ۳ میلیارد دوز واکسن کرونا خواهند ساخت | درآمد ۱۵ میلیارد دلاری فایزر از واکسن

Corona Vaccineانقلاب اسلامی در هجرت :درحالیکه تقاضا برای واکسن‌های کرونا در سراسر جهان در حال افزایش است، چراکه کشورها به شدت در تلاش هستند با واکسیناسیون همگانی اقتصادهایشان را دوباره بگشایند، کودکان را به مدرسه‌ها باز گردانند و امکان بازگشت مردم به اداره‌ها و فروشگاه‌ها را فراهم کنند.مدیر اجرایی شرکت آلمانی بیونتک می‌گوید این شرکت می‌تواند سال آینده (۲۰۲۲) ظرفیت تولید واکسن کرونایش را که با همکاری شرکت آمریکایی فایزر ساخته است، به ۳ میلیارد دوز برساند.

به گزارش  بلومبرگ اویگور شاهین روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: «ما در اصول می‌توانیم ظرفیت تولید واکسن را افزایش دهیم. این افزایش ظرفیت به میزان تقاضا، به عواملی مانند اینکه آیا لازم است دوز واکسن یادآور هم به افراد تزریق شود یا نه، بستگی دارد.»

هم آمریکا و هم اروپا در برابر انتشار گونه‌های تهاجمی‌تر کروناویروس به شدت در تلاش هستند تا عرضه و تحویل واکسن را افزایش دهند.

شاهین گفت: «ما هم‌اکنون سفارش ۱.۳ میلیارد دوز واکسن را داریم که از قبل ظرفیت تولیدشان فراهم شده است. ما در حال بحث برای ایجاد ظرفیت برای تولید دوزهای بیشتر (گزینه‌هایی در حد صدها میلیون دوز) در حال بحث با سازمان‌های دولتی هستیم.»

فایزر و بیونتک امسال تعهد تولید ۲ میلیارد دوز از واکسن دو تزریقی‌شان را داده‌اند. فایزر وعده داده است که دوسوم سفارش ۳۰۰ میلیون دوزی واکسن کرونا تا پایان ماه مه (اوایل خرداد) تحویل دهد. این دو شرکت در اتحادیه اروپا نیز وعده تحویل دست‌کم ۵۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را با گزینه ۱۰۰ میلیون دوز اضافی داده‌اند.

فایزر پیش‌بینی کرده است امسال از فروش واکسن کرونایش ۱۵ میلیارد دلار درآمد اضافی داشته باشد و آلبرت بورلا، مدیر عامل آن، گفته است قیمت واکسن ممکن است افزایش یابد.


در این رابطه