تیری هانری ضمن ترک شبکه ‌های مجازی: میزان "نژاد"پرستی و آزار و شکنجه روانی مسموم ‌تر از آن است که نادیده گرفته شود

Henry Thierry-1 بی بی سی: تیری آنری ستاره پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه آرسنال می ‌گوید در اعتراض به نژاد پرستی و توهین، شبکه ‌های مجازی را ترک می ‌کند.
 
آنری ۴۳ ساله امروز (جمعه ۲۶ مارس) پیامی را خطاب به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال‌ کننده خود در توییتر منتشر کرد و گفت مشکل "مسموم ‌تر از آن است که نادیده گرفته شود."
 
او نوشت "از فردا صبح" شبکه‌ های اجتماعی را ترک می ‌کند و تنها زمانی برمی ‌گردد که "صاحبان این پلت ‌فرم ‌ها، آنان را به گونه ‌ای تنظیم کنند که با این قضیه هم با همان توان و شدتی برخورد شود که قانون حق مؤلف (کپی رایت) اعمال می ‌شود."
                  Henry Thierry -payam-1         
آنری همچنین گفت باید حدی از پاسخگویی وجود داشته باشد: "درست کردن یک حساب کاربری فوق ‌العاده آسان است و همین طور استفاده از آن برای آزار و توهین به صورت ناشناس و بدون هیچ عواقبی. میزان نژاد پرستی، آزار و شکنجه روانی، مسموم‌ تر از آن است که نادیده گرفته شود."
 
تیری آنری از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ برای آرسنال بازی کرد و همراه با این تیم دو بار قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد.
 
سپتامبر گذشته او در مورد توهین‌ های نژاد پرستانه ‌ای صحبت کرده بود که هنگام بازی برای آرسنال و تیم ملی فوتبال فرانسه با آن روبرو بود:
 
"مردم باید بدانند که ما چه رنجی می ‌کشیم. این موضوع دیگر از حد گذشته است. از زمانی که در مورد این موضوع حرف زدم تا الان شرایط فرقی نکرده است."
 
"تا زمان اعمال این تغییرات نمی ‌توانم در شبکه‌ های اجتماعی حساب داشته باشم. امیدوارم این اتفاق بزودی رخ دهد.