تزریق دوز سوم واکسن کرونا در بریتانیا

Corona-Vaccin3-Britania

«برای مقابله با انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، دولت بریتانیا بر آن است تا شهروندان خود را برای سومین بار واکسینه کند. قرار است سومین دور از تزریق واکسن کرونا، ابتدا با شهروندان مسن‌تر از ۷۰ سال این کشور آغاز شود.»
 
برخی از واکسن‌های مقابله با کرونا در برابر نمونه‌های جهش‌یافته این ویروس موثر نیستند. در شرایطی که بسیاری از کشورهای جهان با کمبود واکسن کرونا روبه‌رو هستند، دولت بریتانیا از دور سوم تزریق این واکسن در آن کشور خبر داده است.
 
روزنامه "دیلی‌تلگراف" به نقل از ناظم زهاوی، وزیر بهداشت بریتانیا اعلام کرده است که دور سوم تزریق واکسن کرونا از ماه سپتامبر سال جاری آغاز خواهد شد.
 
قرار است در دور سوم واکسیناسیون کرونا در بریتانیا ابتدا شهروندان مسن‌تر از هفتاد سال واکسینه شوند و پس از آن، واکسیناسیون دیگر رده‌های سنی صورت گیرد.
 
زهاوی اعلام کرده است که تا پاییز سال جاری به احتمال بسیار قوی انواع دیگر واکسن‌های کرونا در دسترس خواهند بود.
 
وزیر بهداشت بریتانیا اعلام کرده است که به‌زودی مراکز تزریق واکسن به سرنشینان خودروها نیز راه‌اندازی خواهد شد. به این ترتیب، سرنشینان خودروها برای دریافت واکسن نیازی به پیاده شدن ندارند.
 
زهاوی اعلام کرده است که تا پایان ماه ژوئن مرحله دوز نخست واکسیناسیون کرونا برای همه شهروندان بالغ بریتانیا به پایان خواهد رسید. تا کنون حدود ۳۰ میلیون نفر در بریتانیا نخستین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
 
منبع خبر: دویچه وله فارسی

در این رابطه