جنایات علیه بشریت بیش از ۴۸۱۱ معترض آبان ۱۳۹۸ توسط مزدوران نظامی رژیم ولایت فقیه؟

Eterazat-Aban-1 استان وایر: نامه ‌ای منتسب به رئیس پزشکی قانونی کشور خطاب به «ابراهیم رئیسی»، رئیس قوه قضائیه در شبکه ‌های اجتماعی منتشر شده که در آن، در خصوص پیکرهای کشته ‌شدگان آبان ۱۳۹۸ که در سردخانه ‌های ایران نگهد‌اری می‌ شوند، کسب تکلیف کرده است.
 
در این نامه که  اپلیکیشن‌ های تایید اصالت اسناد دیجیتال اصالت آن را تأیید می ‌کنند، از سوی دکتر«عباس مسجدی آرانی»، رئیس پزشکی قانونی در مورد ۴ هزار و ۸۱۱ جسد از کشته ‌شدگان آبان ۱۳۹۸ که در ۱۴ سردخانه کشور ‌نگهداری می ‌شوند، از رئیس قوه قضائیه کسب تکلیف شده است.
                             Eblaghieh-1
در متن این نامه آمده است: « تعداد بیش از ۴۸۱۱ جسد در ۱۴ سردخانه نگهد‌اری می ‌شوند که مطابق مصوبۀ شورای عالی امنیت ملی، قادر به تحویل آن‌ ها به خانواده‌ هایشان نیستیم.»
 
او در این نامه به اعتراض خانواده ‌های جان‌ باختگان در خصوص دلایل ذکر شده در گواهی فوت برخی از پیکرهای تحویل شده اشاره کرده و نوشته است:« صدور گواهی فوت به علت خفگی، وارد آمدن جسم سخت به جمجمه، ضربات متعدد چاقو در نزاع دسته‌ جمعی، سقوط از ارتفاع و برق ‌گرفتگی موجب اعتراض خانواده‌ های آنها شده است.»
 
عباس مسجدی آرانی تعداد کشته‌ شدگان نیروی مصلح سپاه، بسیج و لباس شخصی را  نیز ۱۱۹ تن اعلام کرده است.
 
او در این نامه گفته است با توجه به پایان یافتن مدت ٣ ماهه اجارۀ سردخانه ‌های خصوصی که بدین منظور اجاره شده ‌اند و همچنین‌ عدم تخصیص بودجه برای تمدید زمان اجاره، برای امحا و  دفن اجساد در گورهای دسته ‌جمعی، اجازه صادر شود.
 
«ایران ‌وایر» به صورت مستقل قادر به تأیید متن این نامه نیست.
 
• اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
• اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com