در نامه ۵۳ عضو حزب دموکرات به :لغو تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران، کمک به بازیابی اعتبار از دست‌رفته آمریکاست

tahrim amrika

۵۳ عضو ارشد حزب دموکرات آمریکا طی نامه‌‌ای به رئیس‌جمهوری این کشور، با تأکید بر لزوم لغو تحریم‌‌های یک‌جانبه دولت سابق آمریکا علیه ایران، تصریح کردند که این اقدام به معنای امتیاز دادن نیست، بلکه کمک به احیای اعتبار از دست‌رفته و تقویت امنیت آمریکا است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ۵۳ عضو ارشد حزب دموکرات آمریکا طی نامه‌‌ای به «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور، با تأکید بر لزوم لغو تحریم‌‌های یک‌جانبه دولت سابق آمریکا علیه ایران، تصریح کردند که این اقدام به معنای امتیاز دادن نیست، بلکه کمک به احیای اعتبار از دست‌رفته و تقویت امنیت آمریکا است.

پایگاه خبری هیل در این‌باره گزارش داد که ۵۰ نفر از اعضای ارشد حزب دموکرات از جمله رهبران ایالتی، اعضای کمیته ملی این حزب و شماری از نمایندگان دموکرات کنگره طی نامه‌‌ای به جو بایدن از احیای برجام و لغو تحریم‌‌هایی که در دوران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا علیه ایران وضع شده بود، حمایت کردند.

 

اعضای ارشد حزب دموکرات در نامه خود خطاب به بایدن که نسخه اولیه آن به دست پایگاه خبری هیل رسیده است، تأکید کردند که لغو تحریم‌‌های توأم با سوء‌ نیت ترامپ علیه ایران که آشکارا به‌ منظور تقریباً غیرممکن شدن بازگشت به برجام وضع شده، نباید به‌ عنوان امتیاز دادن به ایران قلمداد شود، بلکه باید آن را به‌ عنوان تلاشی برای احیای اعتبار ایالات متحده و ارتقای امنیت کشور قلمداد کرد.

در ادامه این نامه تصریح شده است: «ما از شما می‌‌خواهیم که تسلیم فشارهای طرفداران رویکرد شکست‌‌خورده ترامپ در قبال ایران نشوید. آنچه ما از اثرات خالص این سیاست مشاهده کرده‌‌ایم، بزرگ‌تر شدن برنامه هسته‌‌ای ایران و افزایش خطر درگیری با این کشور است».

مبنع: ایلنا