آمریکا: بازگشت به برجام موجب رفع نگرانی های مستمردرباره ایران است

Amrika Iran

پارسینه: سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری گفت: محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران با بازگشت به برجام توان ما برای رفع نگرانی‌های مستمر با آن را افزایش می‌دهد.

به گزارش پارسینه؛«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در نشست خبری روزانه با خبرنگاران گفت: محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران از طریق بازگشت به توافق برجام توانمندی ما در رفع نگرانی‌ها با آن تقویت می‌کند.

«جن ساکی» در واکنش به سوالی درباره حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عمان گفت: تل آویو یک دولت مستقل است و در تصمیم گیری برای پاسخ مناسب خود به این واقعه آزاد است.

 

وی در ادامه مدعی شد: تهدیدی که از جانب تهران با آن مواجه هستیم با برنامه هسته‌ای بدون محدودیت خطرناکتر خواهد شد.

این ادعای سخنگوی کاخ سفید در واکنش به سوالی درباره حمله به نفتکش رژیم صهیونیستی در دریای عمان و اتهام زنی به ایران به عنوان عامل این حمله و تاثیر این حوادث بر مذاکرات وین مطرح گردید.

این در حالی است که سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه‌های تحریک‌آمیز و به صورت هماهنگ طراحی‌شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویاً محکوم می‌کند.

 

وی افزود: آن‌ها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی‌های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی‌پایه و اساس به ایران اتهام‌زنی می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.


در این رابطه