ضبط و تصرف ۲۱۲۳۷۳ دستگاه استخراج رمز ارز معادل ۸۰۰ مگاوات/ فعالیت مجدد ماینرهای مجاز از مهر ماه

bargh سخنگوی صنعت برق گفت: ماینرهای مجاز از ابتدای مهرماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و امیدواریم تا آن زمان مشکل تأمین برق بر طرف شده باشد.
 
مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آمار کشفیات مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارزها، اظهار کرد: در روز گذشته، ۲۵ مرکز غیرمجاز با ظرفیت ۴۲۵ کیلو وات، کشف شده است.
 
وی با بیان اینکه تعداد دستگاه جدید ۲۲۴ مورد بوده که به صورت متوسط، معادل با مصرف برق روزانه ۱۳۴۳ واحد مسکونی است، گفت: تعداد کل دستگاه کشف و ضبط شده تاکنون ۲۱۲ هزار ۳۷۳ مورد بوده است که معادل تولید یک نیروگاه با ظرفیت ۸۰۰ مگاوات است که برق ۳ استان را پاسخ می دهد.
 
مدیرعامل مدیریت شبکه برق ایران افزود برق مشترکانی که به صورت  غیرمجاز نسبت به استخراج رمز ارز فعالیت می کنند، تا زمان تعیین تکلیف توسط دستگاه قضائی، قطع باقی خواهد ماند و  لازم است مشترکان در شرایط کنونی محدودیت تأمین برق نسبت به خاموش کردن تجهیزات اقدام کنند و مجوزهای قانونی را از وزارت صمت و شرکت های برق اخذ نمایند.
 
رجبی مشهدی با بیان اینکه در ایام تعطیلات، میزان مصرف کاهش یافته و خاموشی اعمال نشده است، ضمن تشکر از همراهی مردم، تأکید کرد: همچنان تقاضای ما از مردم رعایت مدیریت مصرف، بویژه در ساعات اوج مصرف بوده، چرا که در هفته های آتی، موج گرما را در پیش خواهیم داشت و پایداری شبکه برق و تأمین برق همۀ مشترکان، نیازمند همکاری مردم است.