جانشین نیروی دریایی روسیه: رزمایش‌های مشترک با ایران مداوم و طبق برنامه برگزار می‌شود!

Iran Rusieh

گروه استان‌ها ـ جانشین فرمانده نیروی دریایی فدراتیو روسیه گفت: نیروی دریایی ایران و روسیه همکاری تنگاتنگی با هم دارند و رزمایش‌های مداومِ مشترک پیش‌بینی شده است و طبق برنامه برگزار می‌شود.

ادمیرال کاساتونف در حاشیه مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سواحل مکران اظهار داشت: همه رزمایش‌هایی که قبلاً برنامه‌ریزی شده بودند انجام می‌شود و ما همیشه با طرف ایرانی در تماس و درحال هماهنگی هستیم.

وی با بیان اینکه رزمایش‌های مداوم مشترک، پیش‌بینی شده است و طبق برنامه برگزار می‌شود؛ افزود: پیام مسابقات غواصی ارتش‌های جهان که در بندر کنارک برگزار می‌شود پیام صلح و امداد و نجات است؛ این مسابقات کاملاً صلح‌آمیز است و کاملاً در راستای تقویت قوای صلح‌آمیز برای امداد و نجات در آب‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.

دریادار کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم گفت: امسال ششمین سالی است که مسابقات بین‌المللی غواصی برگزار می‌شود، دو سال در کشور روسیه و با توجه به ظرفیت‌های عظیمی که در جمهوری اسلامی ایران است، ایران برای بار سوم میزبانی این مسابقات را به‌عهده دارد.

 

وی اضافه کرد: این مسابقات در ایران اولین بار در دانشگاه دریایی نوشهر، دومین بار در کیش و امسال که سومین سال است در منطقه سوم نیرویی دریایی ارتش، نبوت، در کنارک برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه 2021 در 34 رشته از 31 مردادماه به‌مدت دو هفته در کشور روسیه به‌عنوان میزبان اصلی و کشورهای ایران، چین، بلاروس، قزاقستان، صربستان، قطر، هند، الجزایر، ویتنام، ازبکستان و ارمنستان برگزار می‌شود که ایران و چابهار میزبان مسابقات غواصی عمق است.

انتهای پیام/395/ت