چین اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب این کشور را بست

chine usa

بر اساس اعلام مقام‌های اتاق بازرگانی آمریکا در شهر چنگدو در جنوب غرب چین، مقام‌های پکن به این اتاق بازرگانی دستور داده‌اند فعالیتش را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اتاق بازرگانی روز دوشنبه به اعضایش اطلاع داده که مطابق با قوانین چین باید فعالیتش را متوقف کرده و "دیگر با نام اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین فعالیت‌هایش را اجرا نکند".

در این بیانیه که توسط خبرگزاری رویترز مشاهده شده، دلیل مشخصی در خصوص این که چرا این اتاق بازرگانی به عنوان یک نهاد حامی تجارت و سرمایه گذاری بین آمریکا و منطقه دستور به متوقف کردن فعالیتش پیدا کرده، ارائه نشده است.

بنجامین وانگ، رئیس این گروه به خبرگزاری رویترز از طریق پیام‌رسان وی چت گفت که با مقام‌های محلی مشغول بحث درباره مسیر آینده و مساله ثبت آن است.

وانگ اظهار کرد، به نظر می‌رسد که وزارت امور مدنی چین به اجرای این حکم که هر کشوری تنها یک اتاق بازرگانی رسمی در چین داشته باشد می‌پردازد.

این وزارتخانه به درخواست برای اظهار نظر در خصوص این گزارش پاسخ نداد.

اتاق واقع در چنگدو وابسته به اتاق بازرگانی آمریکا در چین که در پکن مستقر بوده ودفاتری در شهرهای دیگر دارد، نیست. حدود یک سال پیش نیز چین اقدام به تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در چنگدو به تلافی بسته شدن کنسولگری چین در هیوستن آمریکا کرد.

 

انتهای پیام