تصاویر ماهواره ای از آثار انفجار در یک پایگاه موشکی مخفی سپاه پاسداران در غرب تهران

Paigah-Moushaki Sepah-1 بی بی سی: یک شرکت خدمات اطلاعاتی ماهواره‌ای عکس‌هایی منتشر کرده که می‌گوید آثار انفجار در یک "پایگاه موشکی مخفی سپاه پاسداران" در غرب تهران را نشان می‌دهد.
 
مؤسسه "ایمج سَت اینتل" گفته که این حادثه روز دوشنبه این هفته در پایگاه گروه صنعتی شهید همت اتفاق افتاد.
 
سپاه پاسداران روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر - ۵ مهر - گفته بود که بر اثر آتش‌‌سوزی در انبار یک مرکز تحقیقاتی‌اش در غرب تهران، عده‌ای زخمی شدند که دو نفر از آنها بعدا جان باختند. آن دو نفر کارکنان سپاه معرفی شدند.
 
به گفته سپاه آن آتش‌سوزی در "انبار یکی از مراکز تحقیقات خودکفایی سپاه در غرب تهران" رخ داد.
 
سپاه، علت و مکان دقیق این حادثه را اعلام نکرد.
 
حوادث مشکوکی که در مراکز نظامی یا هسته‌ای جمهوری اسلامی یا برای افراد مرتبط با آن رخ می‌دهد، همواره احتمال وقوع نوعی حمله یا خرابکاری عمدی به ویژه از سوی اسرائیل را به میان می‌آورد، به ویژه اگر اطلاع‌رسانی درباره حادثه به صورت ناقص یا با ابهام انجام شود.
 
سازمان جهاد خودکفایی سپاه یکی از مراکزی است که در توسعه تجهیزات نظامی به ویژه برنامه موشکی ایران نقش فعالی دارد.
 
یکی از مرگبارترین انفجارها در ارتباط با این سازمان حدود ده سال پیش در زاغه مهمات سپاه در منطقه ملارد کرج رخ داد که حسن تهرانی مقدم، رئیس وقت سازمان جهاد خودکفایی که با عنوان "پدر موشکی" ایران شناخته می‌شد در آن کشته شد.
 
برنامه موشک های بالستیک ایران در کنار فعالیت‌های هسته‌ای از مهم‌ترین نقاط اختلاف میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های غربی است و اسرائیل هم بارها گفته است که به فعالیت علیه این برنامه‌ها ادامه می‌دهد.
 
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در اولین روزهای به قدرت رسیدن به روشنی تهدید کرد که اسرائیل به حملات خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد، سیاستی که در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو با شدت دنبال می‌شد و گفته می‌شود چندین مورد حمله مخرب به مراکز و تاسیسات هسته‌ای و همچنین ترور محسن فخری‌ زاده، از چهره‌ های پشت پرده این برنامه در جهت همین سیاست‌ ها بود.
                                        Paigah-Moushaki2-1 2          
                                       Paigah-Moushaki2-1 1   
                                    Paigah-Elamieh-1          
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

در این رابطه