کمبود ۵ هزار معلم در شهرستان‌ های استان تهران/ معضل تراکم ۳۶ نفرۀ کلاس‌ ها و بازگشایی مدارس

kelase dars مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر سامان دهی نیروی انسانی در این سازمان گفت: شهرستان‌ های استان تهران با کمبود ۵ هزار معلم مواجه اند.
 
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمجتبی هاشمی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسائل آموزشی شهرستان‌ های استان تهران که با حضور علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، حسین نوش آبادی، نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان در قرچک برگزار شد، با تأکید بر سامان دهی نیروی انسانی در این سازمان گفت: شهرستان‌ های استان تهران با کمبود ۵ هزار معلم مواجه هستند.
 
هاشمی با اشاره به مهاجرپذیر بودن شهرستان‌های استان تهران افزود: این مناطق هر سال و همواره با ورود دانش آموزان جدید مواجه است که طبق آمار افزایش ۵ درصدی را شامل می‌ شود که همین مسئله سبب افزایش تراکم کلاس‌ ها شده و متعاقباً بازگشایی مدارس را سخت‌تر می‌کند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به تعداد ۴۶ هزار تایی دانش آموزان پایۀ اول ابتدایی در شهرستان‌ های استان تهران اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به سال گذشته صعودی بوده و باید اعلام کنیم که میانگین تراکم دانش‌ آموزی در کل کشور ۲۴ نفر است که این رقم در شهرستان‌ های استان تهران به ۳۶ نفر رسیده است که کاهش آن به برنامه ریزی مناسب برای افزایش سرانه فضای آموزشی نیاز دارد.
 
وی ار تحویل ۴۹ طرح آموزشی طی مهرماه سال جاری خبر داد و عنوان داشت: هم اکنون ۶۹ طرح آموزشی در دست ساخت و تحویل است که ۳۳ مورد مربوط به طرح‌ های دولتی بوده که با پیشرفت فیزیکی متغیر در حال ساخت [مواجه] می‌ باشند.