بیکاری و مشکلات معیشتی؛ خودسوزی یک شهروند در مقابل ساختمان “بنیادشهید” یاسوج

khodsoozi

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۷ مهر، فرزند یکی از جان باختگان جنگ ایران و عراق، به دلیل بیکاری و مشکلات معیشتی، در مقابل ساختمان اداره‌کل “بنیاد شهید” استان کهگیلویه و بویراحمد واقع در یاسوج، خودسوزی کرد. این شهروند پس از خودسوزی، به بخش سوانح و سوختگی یکی از بیمارستان‌های این شهر منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰، فرزند یکی از جان باختگان جنگ ایران و عراق، به دلیل مشکلات معیشتی و بیکاری، در مقابل ساختمان اداره‌کل “بنیاد شهید” کهگیلویه و بویر احمد، خودسوزی کرد.

 

بر اساس این گزارش، حاضرین در محل، علت اقدام این شهروند را بی توجهی مسئولان در خصوص مطالبه وی مبنی بر درخواست وام اشتغال از بنیاد مذکور عنوان کرده اند.

موسوی مدیرکل “بنیاد شهید” استان کهگیلویه و بویراحمد، در این خصوص مدعی شد: این فرد صبح امروز به اداره‌کل “بنیاد شهید” استان مراجعه کرد و به پشت بام ساختمان اداره رفت تا خود را از ارتفاع ساختمان به پایین بیندازد؛ او اعلام کرد که مشکلش بیکاری است و همکارانمان او را از اقدام به خودکشی منصرف کردند و به این شهروند قول مساعدت در خصوص رسیدگی به مطالبه اش را دادند، اما این فرد از ساختمان بیرون رفت و نیم ساعت بعد در حالی برگشت که جلوی درب ساختمان اقدام به خودسوزی کرد.

 

بنابر این گزارش، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به این موضوع دستور رسیدگی به این واقعه و برخورد با خاطیان را صادر کرده است.

 

این فرد هم اکنون در بخش سوانح و سوختگی یکی از بیمارستان های این شهر بستری است.

در این گزارش، اشاره ای به هویت این شهروند نشده است.