خشک‌ ترین سال‌ در ۵۲ سال گذشته/ سدهای خالی و سوء مدیریت ها و پروژه‌ های تعطیل

khoshksali وزیر نیرو در جمع کشاورزان اصفهان با بیان اینکه از دولت گذشته سدهای خالی و پروژه های تعطیل به ارث رسیده است، گفت: این خواست شما و ماست که آب و کم‌ آبی با عدالت تقسیم شود.
 
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌ اکبر محرابیان، وزیر نیرو با حضور در جمع کشاورزان اصفهان، اظهار کرد: این کشور با دسترنج شما کشاورزان ارتزاق می‌ کند، من دلسوز کشاورزان هستم و افتخار می‌کنم که خدمتگزار شما هستم.
 
وی با بیان اینکه ارثی که امروز به دولت رسیده، سدهای خالی، سوء مدیریت و پروژه‌ های تعطیل است، اضافه کرد: اگر پروژه‌ های حوضۀ زاینده‌ رود در زمان خودش اجرا می‌ شد، امروز شاهد این همه رنج نبودیم.
 
وزیر نیرو با تأکید بر اینکه مهمترین هدف دولت، فعال شدن پروژه‌ های تعطیل است تا مردم از مواهب آن استفاده کنند، افزود: امروز با حضور نمایندگان مجلس و استاندار و نمایندگان کشاورزان که همگی نمایندگان شما هستند، تصمیمات انقلابی خواهیم گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه ما در حال پشت سر گذاشتن سالی هستیم که در ۵۲ سال گذشته خشک‌ ترین سال‌ ها بوده، گفت: به حمدالله در آبان امسال، متوسط بارش در ایران خوب بود و پیش‌ بینی‌ ها از ادامۀ بارش‌ ها حکایت دارد. 
 
محرابیان ابراز امیدواری کرد، با اجرای طرح‌ ها بتوان آب را به کشاورزان اصفهانی رساند، تا کشت خود را انجام دهند.
 
وی با یادآوری اینکه ۵۰ سال پیش به ازای هر ایرانی ۶۵۰۰ متر مکعب آب داشتیم، تصریح کرد: در طول این سال‌ ها خشکسالی و افزایش مصرف داشته‌ ایم، پس باید با رعایت عدالت، خودمان را با این شرایط سازگار کنیم.
 
وزیر نیرو با تأکید بر اینکه باید با رعایت عدالت، خود را با کم‌ آبی سازگار کنیم، اظهار کرد: این خواست شما و ما است که آب و کم‌ آبی باید به عدالت تقسیم شود، ضمن اینکه باید بتوانیم با این میزان آب، تولید را اضافه کنیم.
 
محرابیان خاطرنشان کرد: دیروز رئیس جمهور دستور داد که این سفر انجام و مسائل آبی استان اصفهان بررسی و حل شود، انشاء الله امروز بعد از ظهر با حضور همۀ نمایندگان شما در خصوص اصلاح مصارف، تصمیم‌ گیری خواهیم کرد.