۲۵۸ روز حبس اضافی؛ سهیل عربی پس از هفت‌ سال‌ونیم زندان به برازجان تبعید شد

arabi soheyl

رادیو فردا: وکیل سهیل عربی، زندانی عقیدتی در ایران، روز سه‌شنبه ۲۵ آبان از پایان دوره حبس او در زندان رجایی شهر کرج و اعزام وی به شهرستان برازجان برای گذراندن دوره تبعید خبر داد.

خسرو دانشجو در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «با محاسبه دقیق ایام بازداشت و نامه اجرای احکام دادسرای امنیت، پایان محکومیت حبس موکلم سهیل عربی اعلام و وی ظهر امروز برای تحمل دو سال اقامت اجباری به شهرستان برازجان اعزام شد».

آقای دانشجو در ادامه با اشاره به این‌که مدت زمان نگهداری سهیل عربی در زندان بیشتر از حکم او بوده است، نوشت که «به دستور قاضی اجرا، این مدت زمان اضافه در زندان از دوران تبعید او کسر خواهد شد».

به گفته فعالان سیاسی، آقای عربی ۲۵۸ روز بیشتر از حکم هفت سال‌ونیم زندان خود در حبس گذرانده است.

   سهیل عربی از زندان رجایی‌شهر آزاد و برای دو سال به برازجان تبعید شد.به‌خاطر اشتباه! در اجرای احکام، سهیل عربی را ۲۵۸ روز بیشتر از حکم قابل اجرا در زندان نگه داشته‌اند!نه یک روز، نه دو روز، ۲۵۸ روز اضافه در زندان نگهش داشته‌اند! با این همه آزار، در انتها او را تبعید کرده‌اند!

آقای عربی سال ۹۲ به خاطر انتشار مطالبی در فیس‌بوکش از سوی سپاه پاسداران بازداشت و ابتدا به اتهام «سب‌النبی» به اعدام محکوم شد، این حکم اما در دادگاه تجدیدنظر به زندان، «دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی» و «دو سال ممنوع‌ الخروجی» و دو سال تبعید تغییر کرد.

با استفاده از شبکه اجتماعی توئیتر و گزارش‌های پیشین رادیو فردا/س.ن/ک.ر