اولیانوف: روسیه امیدوار است ایران و آژانس راهی برای تضمین نظارت تصویری تاسیسات اتمی ایران بیابند

ulyanov mikhailانقلاب اسلامی در هجرت: در حالیکه رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود به شورای حکام از بی نتیجه ماندن سفرش به ایران و مذاکره با مسئولان ایران اطلاع داده است کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از توافق کلی با آژانس خبر می دهد و نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین ضمن ضروری خواندن تداوم نظارت تصویری بر سایت های هسته ای ایران، اظهار امیدواری می کند که ایران و آژانس در این زمینه به توافق برسند.

به گزارش اسپوتنیک، روز چهارشنبه وزارت خارجه روسیه متن سخنرانی میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در اجلاس شورای مدیران آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص نتایج سفر رئیس آژانس به تهران را منتشر کرد.

اولیانوف خاطر نشان کرد: " تداوم نظارت تصویری آژانس بین المللی انرژی اتمی بر تاسیسات زیر ساخت های هسته ای ایران که از نقطه نظر احیای مجدد برجام حیاتی هستند، از اهمیت اساسی برخوردار است. زمانی که دبیر کل امکان بازگرداندن یکپارچگی دانسته ها در این زمینه را تایید کند، مذاکره کنندگان در شرایط نسبتا راحت تری کار خواهند کرد. بدون شک، این نتایج مدیر کل باید تمامی امکانات مربوطه از جمله کارخانه قطعات سانتریفوژ در کرج را دربرگیرد."

وی افزود: " ما فرض می کنیم که ایران و آژانس قادر خواهند بود، گزینه های قابل قبول دوجانبه را پیدا کنند که ادامه نظارت بر کار در کرج و در راستای منافع برجام را ممکن می سازد."