آتش سوزانی چادرهای معترضان در زاینده‌ رود توسط "مأموران امنیتی"/ قطع اینترنت تلفن همراه اهواز و بهبهان

Zaiandehroud-Sarkoub-1 استان‌‎ وایر: اعتراضات کشاورزان و شهروندان در اصفهان، روز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰، نیز ادامه دارد و بنا بر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌ های اجتماعی، مأموران امنیتی و انتظامی به تجمع معترضان در بستر خشک زاینده‌ رود با شلیک گاز اشک‌ آور حمله کردند.
 
صبح روز جمعه تعدادی ویدیو از حمله مأموران موتور سوار در بستر خشک زاینده‌ رود منتشر شد که شهروندان آن‌ ها را هو می‌ کردند. این ویدیو ها نشان می‌ دهد که نیروهای یگان ویژه با باتون به کشاورزان و معترضان حمله‌ ور شده و تعدادی از آن‌ ها را بازداشت کردند.
 
اعتراضات به بحران آب در اصفهان از روز دوشنبه، ۱۷ آبان ماه، با اعتصاب کشاورزان به شکل ایجاد چادر در بستر زاینده روز آغاز شد. به مرور طی روزهای پس از آنT هزاران شهروند به این اعتراضات پیوستند.
 
روز پنجشنبه، ۴ آذر ماه، تصاویری از به آتش کشیدن چادرهای گروه‌ های معترض در زاینده‌ رود توسط مأموران امنیتی، منتشر شد که مقام‌ های دادستانی و  استانداری اصفهان، این اقدام را به «اراذل و اوباش» نسبت داد. آن‌ ها تهدید کردند، ادامۀ اعتراضات «ارتباطی به کشاورزان ندارد» و اراذل و اوباش در تلاش هستند، فضا را در دست بگیرند.
 
خبرگزاری «فارس» نزدیک به سپاه پاسداران حمله به چادرهای کشاورزان و معترضان را اقدامی از سوی «عناصر فرصت‌ طلب و ضد انقلاب» معرفی کرده، در حالی که که حضور نیروهای پلیس و یگان ویژه در ویدئوهای بامداد پنجشنبه مشخص است.
 
همچنین در ادامه اعتراضات، روز پنجشنبه، ۴ آذر ماه، خط لوله انتقال آب در شرق اصفهان با لودر تخریب شد. به گفته شرکت آب منطقه‌ ای یزد، این اقدام خسارات زیادی بوجود آورده و آب انتقالی قطع شده است.
 
بنا بر گزارش‌ ها، کشاورزان شرق اصفهان پیش از این نیز در اعتراض به انتقال آب آشامیدنی برای مصارف صنعتی به یزد این خط لوله را شکسته‌ بودند.
 
طی روزهای اخیر اعتراضات مشابهی نیز در استان‌ های چهارمحال و بختیاری شکل گرفته است. شهروندان در شهرکرد به پروژه‌ های انتقال آب از این استان به اصفهان (طرح تونل کوهرنگ ۳) اعتراض دارند.
 
در ادامۀ گسترش اعتراضات، قرار بود، روز پنجشنبه شهروندان خوزستانی نیز تجمع مشابهی را برگزار کنند که پس از انتشار خبرهایی در این‌ باره، اینترنت تلفن همراه در شهرهای چون اهواز و بهبهان قطع شد.