استقبال طالبان از اقدام آمریکا در نقل و انتقالات پولی به افغانستان

dolar-3
ايسنا : بلخی در توئیتی بعدی گفت: ما از این پیشرفت قدردانی می‌کنیم و امیدواریم که حق افغان‌ها در دسترسی به تمام خدمات سیستم بانکی بین‌المللی حفظ شود.
استقبال طالبان از اقدام آمریکا در نقل و انتقالات پولی به افغانستان

طالبان از تصمیم آمریکا برای نقل و انتقالات مالی و حواله‌های غیرتجارتی و شخصی به افغانستان خبر داد.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان اعلام کرد در صفحه توئیتر خود نوشت: صدور شانزدهمین مجوز عمومی وزارت خزانه داری آمریکا به بانک‌ها گام خوبی است که افغان‌های مقیم خارج می‌توانند پول‌‎ها را از طریق دو شرکت وسترن یونیون و مانی گرام و سایر کانال‌های بانکی به خانواده‌های خود در داخل افغانستان انتقال دهند.

بلخی در توئیتی بعدی افزود: ما از این پیشرفت قدردانی می‌کنیم و امیدواریم که حق افغان‌ها در دسترسی به تمام خدمات سیستم بانکی بین‌المللی حفظ شود.

در تاریخ ۱۰ دسامبر، وزارت خزانه داری ایالات متحده مجوز نقل و انتقالات پولی در مبادلات غیرتجاری و از حساب شخصی افراد به افغانستان را صادر کرد.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: این مجوز با هدف حصول اطمینان از این صادر شده است که مردم بتوانند به خانواده‌های خود در افغانستان کمک مالی ارسال کنند.

در این گزارش آمده که مجوز عمومی که از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا صادر شده است، به اعضای شبکه حقانی و طالبان که در لیست سیاه آمریکا هستند، نیز اجازه می‌دهد که حواله‌های غیرتجارتی و شخصی را به افغانستان منتقل کنند.