دستمزد کارگران منصفانه نیست و با تورم کمر شکن کفاف زندگی آنها را نمی دهد

dastmozdدبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی گفت: با توجه به احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین تورم کمرشکن در جامعه حقوق و دستمزد کارگران کفاف زندگی آن‌ها را نداده و این حقوق و دستمزد به هیچ وجه منصفانه نیست. حقوق کارگران بر اساس قانون کار باید با تورم و سبد هزینه مطابقت داشته باشد که متاسفانه درحال حاضر اینگونه نیست.

سیدحسین رسولی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت دریافت دستمزد کارگران اظهار کرد: برای افزایش حقوق کارگران و دریافت عیدی‌ مناسب در راستای فعالیت آن‌ها، تا کنون اقدامات متعددی از جانب خانه کارگر استان صورت گرفته است اما متاسفانه این پیگیری‌ها نتیجه نداشته و تا کنون شاهد اصلاحاتی در این زمینه نبوده‌ایم، اما انجمن‌ها و تشکل‌های حمایت از کارگران همچنان به پیگیری‌های خود ادامه می‌دهند تا موفق به دریافت حق واقعی کارگران شوند.

وی افزود: با توجه به احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین تورم کمرشکن در جامعه حقوق و دستمزد کارگران کفاف زندگی آن‌ها را نداده و این حقوق و دستمزد به هیچ وجه منصفانه نیست. حقوق کارگران بر اساس قانون کار باید با تورم و سبد هزینه مطابقت داشته باشد که متاسفانه درحال حاضر اینگونه نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی درباره عوامل موثر بر میزان حقوق کارگران بیان کرد: مخارج خانواده و هزینه امرار معاش باید در حقوق و دستمزد کارگران در نظر گرفته شده و همچنین عقب‌ماندگی مزدی کارگران نیز از جمله مواردی است که در دریافت حقوق کارگر باید مورد توجه قرار بگیرد.

رسولی ادامه داد: تنها انتظار ما از دولت در زمینه حقوق کارگران این است که دولت طبق قانون عمل کرده و افزایش دستمزد کارگران را متناسب با تورم و مشکلات اقتصادی در نظر بگیرد.

منبع: ایسنا


در این رابطه