کیفیت بد خودرو ها و درخواست اعلام جرم علیه خودروسازان/ باز نشدن ایربگ ۵۹ خودرو در تصادف زنجیره‌ ای

Tasadof Zangirehei-1 تصادف زنجیره‌ ای ۵۹ خودرو در نزدیکی بهبهان، ۵ هموطن را به کام مرگ فرستاد و ۴۱ نفر را راهی بیمارستان کرد. رئیس پلیس راهور روز گذشته اعلام کرد، در این حادثه ایربگ هیچ خودرویی باز نشد. آیا امکان اعلام جرم علیه خودروسازان وجود دارد؟
 
به گزارش تجارت‌ نیوز، حادثه تلخی که صبح روز دوشنبه ۲۰ دی در جاده بهبهان – رامهرمز (خوزستان) رخ داد، بار دیگر توجهات را به سمت کیفیت خودروها جلب کرد.
 
روز گذشته، کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور کشور با انتقاد از کیفیت خودروهای داخلی گفت که در حادثه بهبهان، ایربگ هیچ خودرویی باز نشده بود.
 
او خودروهای تولیدی را «ارابه مرگ» نامید و از اینکه استانداردها کنترل نمی‌ شوند، گلایه کرد.
 
رئیس پلیس راهور همچنین تأکید کرد که خودروسازها باید در این حادثه به مراجع قضائی معرفی شوند.
 
درخواست اعلام جرم علیه خودروسازان:
 
امروز هم کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز از دادستان خواست که برای تعقیب خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد، اعلام جرم عمومی کند.
 
این کمیسیون در نامه‌ای خطاب به دادستان به «فعل و ترک فعل تولیدکنندگان» اشاره کرده و خواهان آغاز روند تعقیب خودروسازان متخلف و متولیان استاندارد شده است.
 
نگرانی از کیفیت خودروها:
 
در همین رابطه، امیرحسین کاکایی، کارشناس صنعت خودرو نیز در گفتگو با تجارت‌ نیوز تاکید کرد که باید بررسی دقیقی در مورد حادثه بهبهان انجام شود.
 
به گفته او، معیوب بودن قطعه حساسی مانند ایربگ، می‌ تواند، فاجعه‌ ای ملی باشد؛ ضمن اینکه باید مشخص شود که چرا ترمز حدود ۶۰ خودرو به درستی عمل نکرده است.
 
کاکایی همچنین به نگرانی‌ ها در مورد ایمنی خودروها، کیفیت قطعات و خدمات پس از فروش و افزایش معضل خودروهای فرسوده اشاره کرد.
 
به اعتقاد این کارشناس صنعت خودرو، اگر خبر اعلام شده در مورد ایربگ‌ ها دقیق باشد، خودروسازان و قطعه‌ سازان، سازمان ملی استاندارد و وزارت صمت باید در قبال آن پاسخگو باشند.
 
او تأکید کرد: در صورت اثبات قصور در فرایند تولید، امکان اعلام جرم علیه خودروسازان وجود دارد.
 
گلایه‌ ها از کیفیت خودروهای داخلی:
 
به دنبال انتشار گزارش تصادف جاده بهبهان در مورد نقش و مسئولیت خودروسازان در این حادثه، برخی از مخاطبان تجارت‌ نیوز، گلایه‌ های خود را از کیفیت خودروهای داخلی مطرح کردند.
 
دادستان به عنوان مدعی‌ العموم ورود کند:
 
- «در اینکه هیچ قانونی نمی تواند خودروساز را محکوم کند، شکی نیست، ولی امیدوارم برای یک دقیقه هم شده، چیزی به عنوان وجدان کاری در وجودشان روشن بشود و عمیق، به جنایت هاشان فکر کنند؛ همچنین آن مغز متفکری که واردات را ممنوع کرده و از آن باوجودی که مالیات چند ١٠٠ درصدی روی واردات خودرو می کشد تا به دست مصرف کننده واقعی برسد».
 
- «جون آدم ها بی ارزش تر از خودروهای داخلی اند. خودروساز ها به خاطر دولتی بودن شان، کسی جرات نداری بهشان چیزی بگوید، چون اگر ایرادی بگیرد از خودروها، خودروسازان از او شکایت می کنند و همیشه هم جریان به نفع خودروساز تمام می شود! معنای جدیدی از عدالت را داریم تجربه می کنیم».
 
- «از فردا به بهانه کنترل کیفی و افزایش کیفیت، قیمت خودرو را ۱۵۰ درصد افزایش می دهند، ‌‌بعدش می گویند، استانداردهای ما از بنز و بی ام و، بالاتر است!»
 
- «دادستان باید بعنوان مدعی العموم ورود کند که نمی کند. جالب اینجاست برای ارابه های مرگ خودرو سازها، طاقچه بالا می گذارند».
 
خودتان سوار می‌ شوید؟:
 
- «سؤال اینجاست که واقعاً این مسئولین خودرو ساز، با همین محصول تولیدی خودشان، رفت و آمد می کنند، و یا وجودش را دارند که خانواده خودشان را سوار این ماشین ها بکنند؟»
 
- «گناه دارند این مردم، آخر این چه ظلمی هست که در حق مردم می کنید؟ بروید ببینید، صاحبان همین سازندگان خودرو، حاضرند، خودشان همین ماشین ها را سوار بشوند؟ من به سهم خودم، حلالتان نمی کنم».
 
- «حکایت گاری سازی، مثل این می ماند که توی یه شه، فقط دو تا سوپرمارکت وجود دارد که باهم هماهنگ اند و اجناس شان، بدترین کیفیت مواد غذایی و … را با گران ترین قیمت، دست مردم آن شهر می دهند. مردم آن شهر هم، نه امکان اعتراض به کیفیت و قیمت اجناس دارند، و نه می توانند از شهر خارج شوند، و مایحتاج شان را تأمین کنند. پس مجبورند برای این دو فروشگاه، ساعت ها صف بایستند، تا آشغال تحویل بگیرند».