گزارش دوم از ایران: اپیدمی تب کنگو تاکنون ۵ نفر قربانی خود را در ایران گرفته است و در ۶ استان ایران گسترش یافته است

tabe kongoo

 انقلاب اسلامی در هجرت: انسان های آزاد منش و انسان دوست جهان!
 
حدود دو ماه است که تب خونریزی دهندۀ کنگو که بیماری ای است دامی و قابل انتقال به انسان و خطرناک، در استان های سیستان و بلوچستان، غرب مازندارن، و نیز در استان های کرمانشاه و خراسان رضوی و یزد و کرمان، شیوع پیدا کرده  است. طبق گزارش دومی که از ایران داشته ایم، ضمن کشته شدن ده ها گاو و گوسفند در غرب استان مازندارن، اولین فردی که قربانی این بیماری شد، به نام فقیه، ساکن هچرود چالوس از مازندران بوده، و دومین فرد که ظرف دو روز گذشته به این بیماری مبتلا شد، دختری جوان از اهالی الی دره بخش پول کجور شهرستان نوشهر بوده که هنوز دفن نشده است.
 
و عاقبت خبرگزازی فارس از قول محمد رضا شيرزادی، رئيس ادارۀ کنترل بيماری‌ های مشترک انسان و دام در وزارت بهداشت، روز چهارشنبه، سوم تير، مجبور به اعتراف شد که "از ابتدای امسال، سه نفر در استان سيستان و بلوچستان، و دو نفر در استان مازندران، به این بیماری مبتلا شده‌ اند. در هر يک از استان‌ های کرمانشاه، خراسان رضوی، يزد و کرمان نيز یک مورد از این بیماری شناسایی شده است".
 
از ایران گزارش داشتیم که مردم منطقه در اضطراب و وحشت بسر می برند. در درون ایران متأسفانه نه رسانه های اصلاح طلب در این زمینه اطلاع رسانی می کنند، و نه کمک درخوری از طرف حکومت به مردم منطقه می شود. به نحوی که مردم خود ابتکاراتی برای جلوگیریِ این بیمار از خود بروز می دهند، مثل پخش آهک در کناره  جوی ها.
 
حتی رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، نسبت به شیوع مجدد آنفلوآنزای مرغی، در برخی مناطق شمالی کشور هشدار داد. با وجود شیوع مجدد آنفلوآنزای مرغی، در یکسال اخیر هیچ اقدام مطلوبی از سوی مسئولان در کنترل آن انجام نشده است. از حدود یکسال قبل، شاهد ورود بیماری آنفلوآنزای مرغی از مرزهای شمالی کشور، یعنی روسیه و آستاراخان بودیم که متأسفانه به رغم جدی بودن موضوع، هیچ کنترلی و اقدام مطلوبی از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی صورت نگرفت. وی عدم مدیریت کافی و بهینه در این خصوص را یکی از دلایل شیوع و گسترش بیش از حد آنفلوآنزای مرغی خواند و تصریح کرد: تاکنون چهار کانون آلوده در استان مازندران شناسایی شده که برخی روستاهای آمل و بابل هم درگیر این مسأله هستند. البته دامداران و کشاورزان استان های شمالی مدت هاست که با این معضل دست به گریبان هستند، ولی هیچ اقدام کارشناسی و برنامه ریزی شده ای ازسوی متولیان امر صورت نگرفته است.
 
و متأسفانه اغلب رسانه های نوشتاری ایران، منجمله سایت ها و مجلات اصلاح طلبان، و نیز رسانه های تصویری و صوتی خارج کشور  از قبیل بی . بی . سی و صدای امریکا در این زمینه که با جان مردم سر و کار دارد، از ابتدا  سکوت اتخاذ کرده اند.
 
سایت انقلاب اسلامی در هجرت این قبیل سهل انگاری ها و عدم رسیدگی های حکومت و نظام حاکم نسبت به جان مردم، و نیز ضررهای هنگفت به کشاورزان و دامداران کشور را شدیداً محکوم می کند، چرا که اقدامات پیشگری و جلوگیری از شیوع بیماری های مسری و اپیدمیک، حداقل کاری است که یک حکومت بایستی انجام دهد. اما بی تفاوتی نسبت به جان مردم از ویژگی های نظام های استبدادی همچون نظام حاکم است. از اینرو  از همۀ انسان های وارسته که این مطلب را می خوانند، تقاضا دارد جهان را نسبت به اپیدمی ای شدن این بیمار در این فصل گرما، آگاه سازند، قبل از اینکه با یک فاجعۀ انسانی روبرو شویم.